JUODŠILIŲ ŠV. URŠULĖS LEDUCHOVSKOS GIMNAZIJA

Święta
Urszula Ledóchowska
1865-1939
 

Būti geram tai reiškia gyventi kitų labui... 

Šv. Uršulė Leduchovska

 

                        

„GEROS KNYGOS YRA KAIP GERI GYVENIME SUTIKTI ŽMONĖS“ 

V. GasiliūnasBiblioteka

Gimnazijos biblioteka – atviras švietimo ir informacijos centras,  sudarantis sąlygas savarankiškam asmenybės tobulėjimui.

Bibliotekos tikslas – ugdyti moksleivių gebėjimus gyventi informacinėje visuomenėje.

Bibliotekos strūktūra:

 • Abonentas

 • Skaitykla

 • Vadovėlių fondas

Bibliotekos paslaugos:

 • Mokinių aprūpinimas vadovėliais

 • Grožinės literatūros išdavimas

 • Atsakymas į užklausas

 • Skaityklos paslaugos

 • Parodų organizavimas

 • Nemokamas internetas

 • Kopijavimo paslaugos

Bibliotekos fondas:

 • Informaciniai leidiniai (enciklopedijos, žinynai, žodynai kt.); 

 • Programinė literatūra (grožinė ir kt.); 

 • Vaikų literatūra; 

 • Mokslo populiarinimo literatūra; 

 • CD ir skaitmeninės mokomosios programos; 

 • Periodiniai leidiniai.

 


 

 

 

 

 

Dovanokime naujų knygų SAVO bibliotekai! (2017)

Knygų Kalėdos 2017

Skaitytojus ir knygos bičiulius telkiančios „Knygų Kalėdos“ šiemet vėl kviečia dovanoti naujų knygų savo bibliotekai. Savo biblioteką turime mes visi, tik gal dar nesame jos atradę, pažinę, atnaujinę ryšio. Juk biblioteka – tai bendruomenė.  Bibliotekos yra mūsų mokyklose, universitetuose, jos yra mūsų miestuose ir miesteliuose, o kartais – mūsų kaimynystėje. Jos padeda mums augti, mokytis, tobulėti, atrasti knygą, kurią skaityti yra tiesiog smagu. Biblioteka – saugi erdvė visiems, tad šiemet į jas ypač kviečiame šeimas – ateikite su vaikais, sesėmis, broliais, seneliais.

Jau septintą kartą „Knygų Kalėdos“ kvies dovanoti knygas SAVO bibliotekai – galbūt galime prisidėti prie mokyklos, kurią baigėme, gerovės, gal atnešti knygą į savo gimtojo miestelio biblioteką, o tuo pačiu tapti nuolatiniu bibliotekos skaitytoju.

Akcija vyks iki sausio 6 dienos.

Daugiau informacijos: www.knygukalėdos.lt   ir Facebook@knygukaledos 

 

 

 

 

 

 

 

2017 m. gegužės 2 d. mokyklos bibliotekoje vyko renginys, kurio metu mūsų pirmokai tapo oficialiais skaitytojais.

 

 

           

             

             

          

 

 

 

 

 

 

Tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda STUDIJOS 2017.

Vasario 2 - 4 dienomis, LITEXPO, Vilnius

Plačiau...

 

 

 

 

Dovanokime vaikų ir jaunimo knygas šalies bibliotekoms!

 

Jau penktą kartą Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“, šiais metais kviečianti padovanoti naujų vaikų ir jaunimo knygų šalies bibliotekų skaitytojams, keliauja po Lietuvą.

„Svarbu, kad Lietuvos vaikai mylėtų knygą ir dalintųsi skaitymo džiaugsmu su kitais. Todėl „Knygų Kalėdos“ šiemet kviečia ne tik dovanoti naujų knygų, bet ir surengti knygų skaitymus vienišiems vaikams globos namuose, seneliams. Tegul knyga sujungia visą Lietuvą ir paskatina bendrauti“, – sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Akcija šiais metais vyks lapkričio 16 – sausio 6 dienomis. 

Šių metų iniciatyva – „Knygų Kalėdų“ savanoriai. Todėl bibliotekos kvies visus skaityti mėgstančius žmones tapti savanoriais ir dalyvauti knygų skaitymuose, tradicinėse vakaronėse, knygų aptarimuose, kad ši veikla dar labiau paplistų ir pasiektų tuos, ką labiausiai pradžiugins gyvas bendravimas.

Akcijos knygų su 20 proc. nuolaida ieškokite lapkričio 16 – sausio 6 dienomis knygynuose Vaga, Pegasas, Knygų namai ir Humanitas bei prekybos tinklo IKI ir RIMI Hypermarket parduotuvėse. Taip pat portaluose Knygos.lt, Knyguklubas.lt, Knygukatalogas.lt, Niekorimto.lt ir Pegasas.lt.

Naujų knygų mūsų bibliotekoms galite padovanoti ir tiesiogiai.

Rekomenduojamų knygų sąrašą rasite www.knygukaledos.lt

 

Skaitykime, dovanokime, dalinkimės!

 

Pirmokai - bibliotekos skaitytojai”,  2015 m.

 

17 „kodėl”  reikalingos knygos vaikams

Trys šimtai Donelaičio metų

Plačiau...

 

2011-2013 m.  mokyklos biblioteka dalyvauja ,,Mokyklų tobulinimo programos plius“ (MTP+) projekte „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“ (AKIM ).

Plačiau...

 

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos parengta K. Donelaičiui skirta virtuali paroda:

www.mab.lt/Donelaitis

 

***

„Knygų Kalėdos” akcijos metu UAB „Alma  Littera”  padovanojo  mūsų  mokyklai   46 egz. grožinės literatūros knygų įvairaus amžiaus mokiniams.

Už padovanotas knygas taip pat esame dėkingi:

Norbertui Sviackevič (2a kl. mokiniui), Elžbietai Želazek, s. Uršulietėms, Irenai Zauchai.

 

Skaitykite internete

http://antologija.lt/texts/23/turinysl.html – Lietuvių klasikinės literatūros antologija (virtuali knygų biblioteka).

www.nemokamosknygos.lt – parlamentaro Gedimino Navaičio nemokama internetinė biblioteka.

www.dpoezija.lt/ – dainuojamoji poezija

http://katekizmas.group.lt – rašytojai ir poetai (tekstai internete).

http://www.tekstai.lt/ – įvairūs tekstai – šiuolaikinės lietuvių literatūros antologija.

Lithuanian Poetry – lietuvių poezija angliškai.

http://vertimas.vdu.lt  – vertimas iš anglų į lietuvių.

lib.ru – visatekstės rusų autorių knygos.

http://ebiblioteka.mkp.emokykla.lt/ –  skaitmeninė biblioteka.

http://www.classicauthors.net – literatūra anglų kalba.

http://skaitau.tk

 

 

 

 

Praturtinkime bibliotekas – padovanokime naujų knygų!

 

 

Jau tradicine tapusi Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota akcija „Knygų Kalėdos“ šiais metais kviečia padovanoti naujų knygų kaimų ir miestelių bibliotekoms. Visi kartu pasirūpinkime, kad šių bibliotekų skaitytojams – vaikams ir suaugusiesiems – netrūktų grožinės literatūros kūrinių, enciklopedinių leidinių ir žinynų.

„Šalies bibliotekos puoselėja meilę knygai visoje Lietuvoje ir yra svarbūs kultūros židiniai, sutelkiantys bendruomenę, skatinantys skaityti ir branginti gimtąjį žodį. Per šias Kalėdas visi kartu galime praturtinti mūsų bibliotekas ir padovanoti joms naujų knygų!“ – kviečia Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pernai visi susitelkę per akciją „Knygų Kalėdos“ surinkome daugiau nei 25 tūkst. naujų knygų šalies mokykloms. Tegul knyga suartina mus ir įkvepia dalytis gerumu šiais metais!

Daugiau nei 1000 kaimų ir miestelių bibliotekų parengė reikalingiausių knygų sąrašą. Lapkričio 19 – sausio 6 dienomis knygynuose „Vaga“, „Pegasas“, „Knygų namai“ ir „Humanitas“ įsikurs specialios „Knygų Kalėdų“ lentynos. Akcijoje dalyvaujančios knygos bus pažymėtos lipduku ir joms bus taikoma 20 proc. nuolaida.

Naujų knygų mūsų bibliotekoms galite padovanoti ir tiesiogiai.

Rekomenduojamų knygų sąrašą rasite www.knygukaledos.lt

 

Skaitykime, dovanokime, dalykimės!

 

 

„Knygų kojos“

 

Vaikų literatūros centras kviečia tiek skaitančius, tiek neskaitančius paauglius (ir suaugusiuosius) prisijungti prie Facebook puslapio „Knygų kojos“. Knygose slepiasi skirtingi pasauliai, į kuriuos galima nukeliauti tik skaitant. Tokiai kelionei nereikia nei milžiniškos kuprinės, nei traukinio ar autobuso bilietų, nei išskirtinio pasirengimo. Tereikia atsiversti knygą. „Knygų kojos“ kviečia ne tik atrasti naujus pasaulius, bet ir dalintis jais su bendraminčiais. 

 „Knygų kojos“ yra Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro vykdomo projekto „Augame skaitydami: pašnekesiai su paaugliais apie knygas ir skaitymą“ dalis. Vienas iš projekto tikslų yra užmegzti dialogą su paaugliais. Siekiame, kad puslapis „Knygų kojos“  taptų erdve, kurioje paaugliai galėtų diskutuoti apie knygas ir skaitymą, bendrauti su knygų pasaulyje dirbančiais žmonėmis, gauti naudingos informacijos ir patarimų apie skaitymą. 

Prisijunk ir Tu >>>

 

 

 

Interneto adresai

 

 

Europos literatūros naktis:

http://www.booksfromlithuania. lt/sites/default/files/ literaturos_naktys_programa. pdf

 

12 priežasčių, kodėl skaitymas pagerina jūsų gyvenimą

 

 

Patarimas brandos egzaminų nevykėliams: skaitykite knygas.

 

2013 m. balandžio 11 d. mokyklos bibliotekoje vyko renginys, kurio metu mūsų pirmokai tapo oficialiais skaitytojais.

Mokyklos bibliotekoje įvyko pirmokų, išmokusių skaityti, krikštynos. Tokias krikštynas bibliotekininkė organizuoja jau 7 kartą. Norintiems lavinti skaitymo įgūdžius, reikia kuo daugiau draugauti su knyga. O kur mokykloje daugiau rasi knygų, jei ne bibliotekoje? Vaikai sužinojo, ką galima veikti bibliotekoje ir kaip čia dera elgtis. Jie išgirdo knygutės prašymus, kaip reikia ją saugoti. Tuos prašymus primins dovanoti skirtukai ir diplomai. Tačiau prieš tampant tikrais bibliotekos skaitytojais, pirmokai turėjo prisiekti, kad visada mylės ir saugos knygas. Krikštynų pabaigoje pirmokų dar laukė siurprizai: tortas, saldainiai ir balionai. Po krikštynų pirmokai kiekvieną dieną skuba į biblioteką paimti vis kitų knygelių skaitymui!

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekomenduojamų sąrašų nuorodos

"Smaltijos" leidyklos naujausi leidiniai:

http://www.visiplakatai.lt/

http://www.visiplakatai.lt/NAUJAUSI-PLAKATAI/

 

Literatūrinė popietė

Vilniaus rajono Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vidurinė mokykla minėdama lietuvių literatūros klasiko Maironio 150-ąsias metines, pagerbė iškilųjį poetą literatūrine popiete „Minime ir skaitome Maironį“. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Angelė Valienė ir bibliotekininkė Halina Jasiulevič parašė ir projektą šia tema.

Maironio figūra, anot Marcelėjaus Martinaičio, yra neišjudinama, kaip neišjudinama Gedimino pilis ir žymiausios šventovės.

Per popietę buvo surengta Maironio kūrinių paroda, joje matėme eiles, skirtas poetui, jo kūrinių vertimus. Skaitėme ir Lietuvos maironiečių draugijos laikraštį „Sandrava“. Buvo eksponuojami ir mokinių rašiniai bei referatai. Buvo parengta ir metodinė medžiaga: teksto suvokimo užduotys, testai, kryžiažodžiai, viktorina „Ar pažįstame Maironį?“.

Suorganizavome ir neakivaizdinę ekskursiją poeto gyventomis vietovėmis į Maironio literatūros muziejų.

Renginyje skambėjo liaudės dainininkės Irenos Bražėnaitės dainos pagal Maironio eiles, klausėmės Laimono Noreikos deklamuojamų Maironio eilėraščių. Mokiniai, paklausti, kokias Maironio eiles ar bent strofą padeklamuotumėte, nieko nežinančius apie šį poetą, bėrė Maironio posmus atmintinai.

Popietė buvo baigta V. Mykolaičio-Putino žodžiais:

„Mes žinome daug didesnių poetų už Maironį, tačiau Maironis mums kažkas daugiau negu jie. Ne savo raštų gausumu, ne tematikos svarumu, ne poetiniu artimu, o savo lietuviško žodžio galia ir poveikiu mūsų sąmonei.“

A. Valienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

 

Programinė literatūra (papildyta)

 

Bibliotekos projektas (AKIM)

 

2012 m.  balandžio 27 d.  mokyklos bibliotekoje vyko renginys, kurio metu mūsų pirmokai tapo oficialiais skaitytojais. Nuotraukos

 

 

 

 

 

2011 m. kovo 7 d. mokyklos bibliotekoje vyko renginys, kurio metu mūsų pirmokai tapo oficialiais skaitytojais.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bibliotekos darbo laikas:

7.30 – 16.00

Pietų pertrauka:

11.30 – 12.00

 

NAUDOJIMOSI GIMNAZIJOS

BIBLIOTEKA TAISYKLĖS

 

 

NAUDOJIMOSI BIBLIOTEKOS KOMPIUTERIAIS IR INTERNETO PRIEIGA TAISYKLĖS

 

 

Bibliotekininkė: 

Halina Jasiulevič

El. paštas:

ursulesbiblioteka@gmail.com

tel.: (8 5) 2 698127

 

 

 

Klausk bibliotekininko

 

Teikiamos paslaugos

 

 

 

http://skaitau.tk

Interneto adresai

Programinė literatūra

(papildyta)

Naudingos nuorodos

 

Profesinio informavimo taškas (PIT)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adresas: Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija, Mokyklos g. Nr. 20, Juodšilių k., Juodšilių sen., LT-14102,

 Vilniaus r., Lietuva, tel.: (85) 2698127, el. paštas: ursules.vid.mok@gmail.com