JUODŠILIŲ ŠV. URŠULĖS LEDUCHOVSKOS GIMNAZIJA

Święta
Urszula Ledóchowska
1865-1939
 

Būti geram tai reiškia gyventi kitų labui... 

Šv. Uršulė Leduchovska

 

 

                             

Įvykiai

Archyvas (2011-2016)

Archyvas (2007-2011)

Archyvas (2016-2018)

 

Saugokime jaunas gyvybes keliuose

Kovo 16 d. Juodšilių šv. U. Leduchovskos gimnazijoje vyko Rudiminos F. Ruščico gimnazijos metodinio centro konkursas „Šviesoforas 2016“. Mokinių grupės varžėsi, kas geriau moka kelių eismo taisykles, atliko įvairias teorines ir praktines užduotis. Konkurso dalyvius vertino Vilniaus raj. policijos komisariato atstovai. Mūsų gimnazijos 1–4 klasės komanda užėmė pirmąją vietą ir dalyvaus rajono varžybose. Mokinius varžyboms rengė pradinių klasių mokytojos: I. Sinkievič, M. Macinkievič. D. Pavliukovič, T. Filistovič.

Nuotraukos

Pradinių klasių vyr. mokytoja Danuta Pavliukovič

 

 

Netradicinės pamokos, skirtos Lietuvių kalbos dienoms bei Kovo 11-ajai paminėti.

Penktadienį, kovo 4 dieną, Valčiūnų pradinio ugdymo skyriaus 2b-4b klasių mokiniams lietuvių kalbos pamokos tapo švente. Pamoka prasidėjo klausimu, kas yra gimtinė? Atsakymų mokiniai ieškojo  netradicinių pamokų, skirtų Lietuvių kalbos dienoms bei Kovo 11-ajai paminėti, metu. Vaikai sprendė kryžiažodžius, deklamavo eilėraščius, atliko įdomiąsias užduotis. Sužinojo daug įdomių faktų apie lietuvių kalbą, Lietuvos praeitį, raštą, pirmąsias knygas. Visi kartu sugiedojo Lietuvos himną, klausėsi lietuviškų patriotinių dainų. Pamokos mokiniams buvo ne tik įdomios, bet ir labai naudingos. Kiekvienas mokinys buvo įvertintas: gavo padėką, smulkių dovanėlių, pasivaišino arbata bei saldumynais.

                                                                    Lietuvių kalbos mokytoja Danguolė Zubrickienė

 

„Kalbų Kengūra 2016“

Vasario 23-24 dienomis gimnazijoje įvyko jau tradicija tapęs VKIF projektas „Kalbų Kengūra 2016“. Šiais metais konkurse panoro dalyvauti septyniolika 4-11 klasių mokinių. Vieni rinkosi lietuvių kalbą, kiti – anglų, bet buvo ir tokių, kurie sudalyvavo abiejose programose. Konkurso užduotys buvo nelengvos: teko paplušėti ir pasukti galvas, bet mokiniams buvo naudinga praplėsti savo akiratį. Nekantriai lauksime konkurso rezultatų ir tikėsimės laureatų.

 

 

„Graži Tu, mano brangi Tėvyne“

Tokią dieną kaip Vasario 16-oji ieškome savęs. Kas esame? Ar išrinktoji tauta, ar tik grupelė keista, niekur pasaulyje nesuprantama kalba kalbančių individų? Kas mus sieja? Kas mus verčia apmąstyti kelią, kuriuo einant tėviškė virsta tėvyne, o tėvynė – valstybe? 

Vasario 16-oji – Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Ta proga vasario 12 dieną, Juodšilių šv. Uršulės gimnazijoje vyko iškilmingas šios svarbios datos paminėjimas. Šventę organizavo lietuvių kalbos Violeta Milevska-Burak ir istorijos vyresn. mokytoja Brygida Šaranda kartu su 4, 7 ir 8 klasių mokiniais. Valstybės himnu ir eilėmis prasidėjusią šventę tęsėme žodžiais, primindami Lietuvos nueitą kelią iki nepriklausomybės paskelbimo. Versdami istorijos puslapius, galėjome grožėtis nuostabiais mūsų Tėvynės kampeliais, rodomais skaidrėse, klausėmės dainų ir žodžių, skirtų tėviškei, gimtinei, Tėvynei. IVG klasės mokiniai pristatė filmuką „Aš myliu Lietuvą“. Už renginio muzikinį apipavidalinimą širdingai dėkojame muzikos vyresn. mokytojai M. Kasperovič, o už nuotaikingą šokį „Kalvelis“ ansamblio „Halas“ vadovei Kristinai Voleiko.

Renginio pabaigoje sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius M. Jasiulevič, kuris pasveikino visus susirinkusius su nuostabia švente ir padėkojo šventę ruošusiems mokiniams bei mokytojoms. 

Iš šventės sugrįžome pakilios nuotaikos, pilni gerų emocijų. Širdį  užliejo jausmas, jog ,,atidavėme savo duoklę“ tiems, vardan kurių gyvename nepriklausomoje Tėvynėje. Vasario 16-osios šventė šiandien ne mažiau svarbi, nei prieš  septyniasdešimt ar dvidešimt metų, pirmiausia, kaip raginimas ir kartu pastiprinimas vėl rinktis laisvę, įveikiant labai įvairius vergystės pavidalus, į kuriuos dažnai mus įvilioja kasdienybė. Kiekvienam šis raginimas skamba skirtingai, svarbiausia, kad nesislėptume nuo jo. J.Grušas rašė: "Tėvynė – tai ne milijonai žemės valakų, ne miškai, ne upės. Tėvynė – sąvoka moralinė. Žmogus širdy nešiojasi Tėvynę. Tik tas jos nepraras, kas nenorės..."

Nuotraukos

Lietuvių kalbos mokytoja Violeta Milevska-Burak

 

Lietuvių kalbos olimpiada.

Vasario 4 dieną  dešimt mūsų gimnazijos IG-IIG klasių mokinių dalyvavo lietuvių kalbos olimpiadoje. Jie turėjo atlikti kalbos vartojimo užduotis bei parašyti rašinį. Geriausiai pasirodė Justyna Palkevič, kuri vasario 26 dieną atstovaus gimnazijai rajoniniame tautinių mažumų lietuvių kalbos olimpiados etape. Linkime jai sėkmės.

      

 

 

Gamtos mokslų rajoninėms olimpiadoms įvykus

2016 m. sausio 15 d. Vilniaus rajono Maišiagalos J. Obrembskio gimnazijoje vyko Lietuvos mokinių 49-osios moksleivių biologijos olimpiados II (rajoninis) etapas. Jame dalyvavo trys mūsų gimnazijos IVG klasės mokiniai: R. Antonovič, V. Koženevski, R. Veromiej. Robert Antonovič laimėjo I vietą tarp dvyliktokų. Tai jau antras jo laimėjimas biologijos rajoniniame olimpiados etape.

2016 m. sausio 22 d., Vilniaus r. M. Lukšienės gimnazijoje įvyko 54-osios moksleivių chemijos olimpiados II (rajoninis) etapas. Jame dalyvavo trys mūsų gimnazijos mokiniai: Veronika Žilinska (IG kl.), Robertas Ivickis (IIG kl.) ir Vitalij Janukevič (IIIG kl.) Geriausiai sekėsi Vitalijui Janukevič, jis geriausiai atliko olimpiados užduotis tarp vienuoliktokų.

 

 

Rajoninis 9-10 klasių mokinių anglų kalbos konkursas

Š. m. vasario 1 d. mūsų gimnazijoje įvyko rajoninis 9-10 klasių mokinių anglų kalbos konkursas, kuriame dalyvavo 42 mokiniai iš 29 Vilniaus r. mokyklų ir gimnazijų.

Pagrindiniai konkurso tikslai - skatinti mokinius domėtis anglų kalba, šia kalba kalbančių šalių kultūra; plėtoti mokinių kūrybinius gebėjimus; skatinti mokinių savarankiško mokymosi motyvaciją; skatinti mokinių bendradarbiavimą vartojant anglų kalbą; atpažinti ir atskleisti gabių mokinių anglų kalbos gebėjimus; skatinti mokytojų iniciatyvą rengiant mokinius konkursams ir ugdymo procese taikant veiksmingus metodus.

Mokinių žinias vertino Vilniaus rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjo 2016 m. sausio 25 d. įsakymu Nr. A27(20)-20 sudaryta Vilniaus rajono savivaldybės 9-10 klasių mokinių anglų kalbos konkurso organizavimo ir vertinimo komisija, kuriai vadovavo Vilma Bosakienė, Pagirių gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė.

Konkurso dalyviai turėjo atlikti rašymo ir kalbėjimo užduotis: peržiūrėję trumpą filmą parašyti išsamią jo apžvalgą, pasisakyti pagal pateiktą patarlę ar citatą bei dalyvauti diskusijoje porose pagal straipsnio tekstą.

Atvykusius svečius maloniai pasitiko mūsų gimnazijos mokiniai. Renginys prasidėjo 10 val. aktų salėje linksmu 4a kl. mokinių šokiu. 7 kl. mokinė Gabriela Ždanavičiūtė pakerėjo visus nuostabiai atlikta daina „Million voices“. Sveikinimo žodžius dalyviams ir juos atlydėjusiems mokytojams tarė mūsų gimnazijos direktorius Mečislav Jasiulevič ir Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Nijolė Ragucka. 

Konkurso dalyviai buvo palydėti į kabinetus, kur jie turėjo atlikti įvairias užduotis. O mokytojų laukė paruošta programa. Jie susipažino su mūsų gimnazijos istorija. Vėliau 6 - IVG kl. mokiniai deklamavo anglų ir amerikiečių poetų eilėraščius. Programą užbaigė pažintis su gimnazijos muziejumi. IVG kl. mokinės Julita Žaselytė ir Nijolė Veršalovič supažindino svečius su Šv. Uršulės Leduchovskos gyvenimu ir veikla bei muziejaus ekspozicija. Visa programa vyko anglų kalba, kas paskatino ne tik mokytojus, bet ir mokinius domėtis užsienio kalbomis.

Po trijų dienų vertinimo komisija paskelbė konkurso nugalėtojus. Pirmą vietą užėmė Kornelija Suboč iš Kalvelių „Aušros“ gimnazijos. Antrą vietą – Miroslava Kulakovska iš Avižienių gimnazijos bei Deividas Dzidzelis iš Marijampolio Meilės Lukšienės gimnazijos. Trečią vietą užėmė Deivid Gudanec iš Bezdonių Julijaus Slovackio gimnazijos, Gustas Mincevičius iš Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos, Anastasija Podšivalova iš Pagirių gimnazijos bei Gabrielė Kuliominaitė iš Riešės gimnazijos. Anglų kalbos konkurse dalyvavo ir mūsų gimnazijos IIG kl. mokinė Karina Katažyna Januškevič, kuri pateko į geriausiųjų dešimtuką.

Prie renginio organizavimo prisidėjo knygynai „Litterula“ ir „Kalbos“ UAB "Humanitas" bei  Vilniaus rajono savivaldybės administracijos švietimo skyrius, kurie aprūpino konkurso dalyvius puikiomis ir naudingomis dovanomis: mokymosi vadovėliais, grožine literatūra anglų kalba bei kita metodine medžiaga. Nuoširdžiai dėkojame konkurso rėmėjams už bendradarbiavimą! 

Nuotraukos

Anglų kalbos vyresn. mokytoja Žana Narbutienė

 

 

Meninio skaitymo konkursas.

Kaip ir kiekvienais metais sausio pabaigoje mūsų gimnazijoje vyksta meninio skaitymo konkursas. Šiemet konkursas vyko sausio 21 dieną. Jame dalyvavo nemažas būrelis literatūros mėgėjų. Mokinių pasirinkti tekstai vertė įsiklausyti, įsijausti į žodžių skambesį ir prasmę. Visi – ir mokiniai, ir klausytojai, ir vertinimo komisija – buvo pakylėti. Smagu, kad vis dar turime neabejingų prasmingam, gražiai skambančiam žodžiui. 

Šiais metais nugalėtojais tapo ir atstovaus mūsų gimnaziją rajoniniame Meninio skaitymo konkurse 7 klasės mokinė Adriana Šilobrit ir IIG Justyna Palkevič. Linkime joms sėkmės!

Lietuvių kalbos mokytoja Violeta Milevska-Burak

 

 

Sausio 13-osios įvykių minėjimas.

Laisvės gynėjų dieną – paminėjome  visuotine pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“ Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje. 8.00 val. buvo uždegtos žvakutės. Akcijos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Pamokų metu mokytojai papasakojo apie tą baisį naktį, buvo rodomas teminis filmas. Gimnazijos fojė buvo  paruoštas stendinis pranešimas skirtas Laisvės gynėjų dienai.

        

Renginio organizatoriai

 

 

Gyva pamoka LR Seime.

Lapkričio 19 d. apie 10.00 val. išlipome netoli Seimo rūmų. Įžengus pro duris mus pasitiko darbuotojai, patikrino, ar neturime neleistinų daiktų, ir leido tęsti ekskursiją. Mus  pasitiko Seimo nario Jaroslavo Narkevič padėjėja – p. Tatjana Čepukoit, kuri ir palydėjo į susitikimą su juo. Kai susėdome, pasirodė ir Seimo vicepirmininkas. Prisistatęs pradėjo malonų šnekučiavimąsi, kuris vėliau peraugo ir į diskusiją. Mes pateikėme klausimų, į kuriuos sulaukėme išsamių atsakymų. Buvo malonu bendrauti su Seimo nariu Jaroslavu Narkevič.

Vėliau gidė vedžiojo po Seimo rūmus, rodė iškilmingas sales, išskirtinius eksponatus. Koridoriuose ant sienų kabo paveikslai, primenantys mums sunkų kelią į Lietuvos Nepriklausomybę, nuotraukos, kuriose įamžinti Seimą aplankę asmenys – įvairių šalių karaliai ir karalienės, prezidentai, hercogai. Ypač didelį įspūdį paliko Kovo 11-osios salė, kuri nuo 1990 metų visiškai nerenovuota. Joje 1990-ųjų kovo 11-ąją buvo atkurta Lietuvos valstybė. Dabar Kovo 11-osios salėje Seimo nariai renkasi į iškilmingus posėdžius, skirtus svarbiausiems mūsų valstybės istorijos įvykiams paminėti. Dar aplankėme Konstitucijos salę bei keletą kitų  salių, kurios skirtos susitikimams, svarstymams. Ekskursijos metu mums pavyko pabendrauti su Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijos Seime nariais – Michalu Mackevič, Leonardu Talmont ir Vanda Kravčionok. Po to p. Tatjana nusivedė į jaukią darbo salę, kurioje mes taip pat maloniai diskutavome ir domėjomės Seimo narių darbo subtilybėmis.

Tai buvo išties puiki pasaulio pažinimo pamoka, kurioje mes sužinojome šį tą naujo apie seimo darbą bei įtvirtinome jau išmoktas žinias  pamokoje apie Seimą.

Tėvų, mokinių vardu ir asmeniškai esu nuoširdžiai dėkinga Lietuvos Respublikos Seimo vicepirmininkui p. Jaroslavui Narkevič ir jo padėjėjai p. Tatjanai Čepukoit už puikią, turiningą ir gyvą pasaulio pažinimo pamoką LR Seime.

Nuotraukos

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Marija Macinkevič

 

Marija mūsų gyvenime Atlaidai***

Lapkričio 15-22 dienomis Vilniaus Aušros Vartuose vyko Gailestingumo Motinos Marijos Atlaidai. Atlaidų tema: "Pašvęsti Gailestingumui". Kiekvienais metais Gailestingumo Motinos Marijos Atlaiduose dalyvauja labai daug tikinčiųjų. Atlaidai yra minimi nuo 1735 metų.

Į Atlaidus katalikai atvažiuoja iš įvairių pasaulio vietų, kad pagerbti Motiną Mariją, padėkoti Jai už suteiktas įvairias malones ir rūpesčius, išreikšti savo prašymus...

Lapkričio 19 d. 2 ir 3 klasių mokiniai su tikybos mokytoja Lilija Olenkovič, klasių mokytojomis Danuta Pavliukovič, Irena Sinkevič ir mokytojų padėjėja Liuda Bogdevič apsilankėme stebuklingoje koplyčioje. Meldėmės prie Stebuklingo Motinos Marijos paveikslo, dalyvavome šv. Mišiose, kurias aukojo vyskupas Arūnas Poniškaitis. Melsdamiesi išreiškėme savo džiaugsmą ir liūdesį bei prašėme tolesnės mūsų šeimų globos.

Mokiniai įsigijo religines dovanėles (angeliukus, prakartėles ir kt.). Namo grįžome naujai įkvėpti ir lydimi džiugesio. Labai džiaugėmės šia išvyka.

Nuoširdžiai dėkojame gimnazijos direktoriui Mečislavui Jasiulevičiui ir vairuotojui p. Tadeušui už suteiktą galimybę dalyvauti Atlaiduose.

Tikybos mokytoja Lilija Olenkovič

 

 

Vaikų vasaros stovykla „Keliauju ir sportuoju“

2015 m. birželio 8-12 dienomis Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje vyko savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vasaros stovykla 5-7 klasių mokiniams. Dieninėje vasaros stovykloje dalyvavo 20 vaikų iš šeimų, turinčių mažas pajamas, gaunančių nemokamą maitinimą. Stovykloje mokiniams buvo sudarytos sąlygos įdomiai ir turiningai praleisti laisvalaikį, pailsėti po įtempto mokymosi. Nuobodžiauti nebuvo kada, nes stovykloje buvo vykdoma įvairi veikla. 

Pirmąją stovyklos dieną su stovyklautojais bendravo sveikatos priežiūros specialistė, kuri kalbėjo apie saugų poilsį gamtoje, parodė vaikams, kaip reikia suteikti pirmąją pagalbą ir papasakojo, ką reikia daryti įvykus nelaimei. Tą dieną vaikai taip pat šoko sportinius šokius, sportavo (žaidė įvairus sportinius žaidimus, lenktyniavo estafetėse). Per kitas tris dienas buvo organizuotos ekskursijos – į Anykščius, į Europos parką, į Ąžuolynės pramogų parką. Anykščiuose vaikai užkopė į „Laimės žiburį“ ir pamatė antrą pagal dydį Lietuvoje Puntuko akmenį. Smagiausia ekskursijos dalis buvo Kalitos kalnas – vasaros rogučių trasa. Europos parke – modernaus ir šiuolaikinio meno muziejuje po atviru dangumi - vaikai klausė gido pasakojimų, pamatė daug įvairių skulptūrų, žaidė, dalyvavo edukacinėje pamokėlėje. Aukštadvario Ąžuolynės pramogų parke vaikai aktyviai poilsiavo, laipiodami tarp medžių įrengtomis trasomis. Paskutinę stovyklos dieną vyko turistinis žygis į gamtą. Prie upės vaikai kepė dešreles, žaidė. Kadangi vanduo upėje buvo šiltas, vaikai maudėsi, plaukiojo bei žaidė vandenyje. 

Apibendrinant veiklą galima teigti, kad užsibrėžti tikslai ir uždaviniai buvo įgyvendinti. Vaikai įdomiai ir prasmingai praleido laiką, mėgaudamiesi kruopščiai jiems suplanuota programa, pažino ir išmoko kažko naujo. Jie ne tik šoko, sportavo, keliavo, įgijo žinių apie turistinius žygius, bet ir ugdėsi kaip asmenybės, mokėsi dirbti komandoje, praplėtė savo akiratį. 

Už šiuos patirtus įspūdžius vaikai dėkingi juos lydėjusiems mokytojams bei pagrindiniam rėmėjui – Vilniaus rajono savivaldybei.

Nuotraukos

Stovyklos vadovė – socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja

 

Spalvinga pamoka

Naujų gebėjimų vaikai išmoksta ir įgyja ne tik mokyklos suole, bet ir už jos ribų t.y. ekskursijų, edukacinių užsiėmimų metu. Šį metodą mūsų mokykla taiko nuo pirmos klasės. Š. m. gegužės 4 dieną  kartu su mokiniais vykome į UAB „Žiedų spalvos“ gėlyną. Išvykos tikslas buvo susipažinti su įvairių vazoninių gėlių rūšimis ir jų priežiūra. Susitikome su gėlyno direktore – Sigita Kairiene, kuri maloniai sutiko mums patalkinti. Gėlininkė parodė visas gėlyne esamas gėlių rūšis ir paaiškino jų augimo, tręšimo, saugojimo  bei  persodinimo specifiką. Išmokome šių gėlių pavadinimus ir rūšis, kada jas laistyti ir persodinti, kaip tinkamai paruošti dirvą gėlių sodinimui. Įdėmiai išklausę specialistės nuorodų ir patarimų ėmėmės praktinių darbų. Gėlininkės padedami pradėjome rinktis vazonus tinkamus persodinimui. Savininkė kiekvienam įdėmiai  paaiškino kaip tinkamai perkirpti gėlės stiebą, nepažeidžiant vazono. Išmokė gėlių komponavimo technikos. Užsiėmimo pabaigą vainikavo gėlyno savininkės dovanotos gėlės, kurias jį įteikė visiems savo mažiesiems pagalbininkams bei vaikus atlydėjusiems asmenims. Ponia Sigita suteikė paramą ir mokyklai padovanojusi daug įvairiaspalvių našlaičių mokyklos kiemo apželdinimui.

Esame labai dėkingi direktorei UAB „Žiedų spalvos” p. Sigitai Kairienei už nuostabią pamoką, nuoširdų bendradarbiavimą ir paramą.

Nuotraukos

M. Macinkevič

 

 

Gamtos ir tiksliųjų mokslų dekada

Kovo 19-27 d. gimnazijoje vyko Gamtos ir tiksliųjų mokslų dekada, kurią organizavo mokytojai: H. Grigorovič, J. Novicka, J. Liachovičienė, B. Romanovska,  I. Radulevič, V. Trifonovienė. Pagrindinis šių metų dekados akcentas – netradicinės pamokos. Įvairių dalykų (matematikos, fizikos, biologijos, chemijos, informacinių technologijų) buvo pravęsta 12 netradicinių pamokų. Visą dekados laikotarpį galima buvo apžiūrėti mokinių atliktų kūrybinių darbų parodėles. Taip pat stipriausi matematikai tradiciškai galėjo išbandyti jėgas konkurse Kengūra -2015.

 

Netradicinė istorijos pamoka už mokyklos ribų

Kovo 25 dieną 5 klasės mokiniai per istorijos pamoką kartu su istorijos mokytoja Brygida Šaranda ir socialine pedagoge dalyvavo edukacinėje kibinų kepimo pamokoje Karališkoje Senojoje Kibininėje. Prasidėjus kibinų gaminimo pamokai, visi pasipuošėme prijuostėmis ir kepuraitėmis. Virtuvės meistrė papasakojo apie karaimų įsikūrimą Lietuvoje, jų tradicijas ir kibinų atsiradimo istoriją. Mes patys kočiojome tešlą, dėjome mėsą ir lankstėme kibinų kraštus. Kol mūsų gaminti kibinai kepė, mus pavaišino kibinais, sultiniu bei firminiu kmynų ir obuolių sulčių gėrimu. Kibinai buvo be galo skanūs ir sotūs. 

Edukacinės kibinų kepimo pamokos pabaigoje vyko viktorina apie karaimų tradicijas, gyvenimą ir kibinų gaminimą. Geriausiai atsakinėję mokiniai gavo prizus. 

Mokinia dalyvavo ne tik netradicinėje istorijos pamokoje, bet ir profesiniame veiklinime.

Socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja 

 

 

„Aš tikrai myliu Lietuvą“ 

Vasario 16-oji – tai šventė, simbolizuojanti stiprybę, drąsą ir viltį. Ši diena – tai tarsi mūsų tautos vėliava, kuri visada jungs praeities, dabarties ir ateities kartas. 1918 metais ištarti Lietuvos nepriklausomybę skelbiantys žodžiai palietė kiekvieno Lietuvos piliečio širdį ir įkvėpė drąsiai ginti savo tautos ir valstybės teisę gyventi laisvai. Dėl mūsų visų vienybės demokratiniais pagrindais kuriamos Lietuvos kelias tęsiasi iki šiol. Laisvė jau tapo neatsiejama mūsų kasdieninio gyvenimo dalimi ir dažnai ją suvokiame kaip savaime suprantamą, tad retai susimąstome apie jos kainą ir kiek daug mūsų protėviai paaukojo vardant to, kad mes, ateities kartų Lietuvos vaikai, gyventume laisvi ir nepriklausomi.

Kaip ir kiekvienais metais ši nuostabi šventė buvo minima ir mūsų gimnazijoje, tačiau šiek tiek kitaip negu įprastai. Vasario 13 dieną gimnazijoje vyko netradicinės lietuvių kalbos ir istorijos pamokos, kurias vedė istorijos vyresn. mokytoja B. Šaranda ir lietuvių kalbos mokytoja V. Milevska-Burak. Pamokų metu mokiniai turėjo proga pamatyti filmą „Nepriklausomybės akto signatarai“, sužinoti jų likimus. Su dideliu susidomėjimu mokiniai susipažino su lietuvių liaudies šokiais, dainomis, rašė linkėjimus Lietuvai, deklamavo gražiausius posmus apie Tėvynę, dainavo dainas. Šių metų Vasario 16-osios šventė buvo išskirtinė tuo, kad mokiniai per pamokas prisilietė prie tautos lobyno, susipažino su lietuvių papročiais, tradicijomis ir  entuziastingi ištarė: „Aš tikrai myliu Lietuvą!“

Išsiskirstėme dar kartą supratę, kaip svarbu nuolat prisiminti garbingą tautos praeitį, saugoti ir mylėti gimtąjį kraštą.

 Nuotraukos

Lietuvių kalbos mokytoja Violeta Milevska-Burak

 

Nacionalinis Vinco Kudirkos dailyraščio konkursas “Rašom 2015”

Vasario 10 dieną mūsų gimnazijos mokiniai pirmą kartą dalyvavo organizuojamame Vinco Kudirkos nacionaliniame dailyraščio konkurse „Rašom 2015“. Skirtingose amžiaus grupėse bus išrinkti ir apdovanoti dailiausiai rašantys. Dalyviai varžosi trijose amžiaus grupėse: 3–6 klasių mokiniai, 7-12 klasių mokiniai ir suaugusieji. Norintieji dalyvauti konkurse plunksnakočiu mėlynu rašalu turėjo perrašyti tinklapiuose  organizatorių paskelbus tekstus. Šiemet 3–6 klasių mokiniai perrašinėjo ištraukas iš Antano Ramono „Vilniaus legendos. Pasakos“,7-12 klasių mokiniai - Kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio „Priesakai sūnui“ „Ateitis“ Nr. 8, o suaugusieji - Romualdo Granausko “Trečias gyvenimas”.

Džiugu, kad dalyraščio konkursas sulaukė didelio mokinių susidomėjimo, nes dalyvavo. net 89 3-10 klasių mokiniai Juodšiliuose ir Valčiūnų skyriuje. Savo jėgas šiame konkurse išbandė ir mokytojai.  Geriausi darbai bus iššiųsti komisijai, kuri įvertinus darbų teksto išsidėstymą, rašto aiškumą ir tolygumą, darbo estetiką bei taisyklingumą, vasario 23 d. paskelbs antrojo etapo dalyvius – po 10 dailiausiai rašiusių kiekvienoje grupėje. Gimnazijoje renginį organizavo ir vedė lietuvių kalbos mokytoja Violeta Milevska-Burak.

Visiems dalyvavusiems linkime sėkmės!

Lietuvių kalbos mokytoja Violeta Milevska-Burak

 

 

Netradicinė pamoka už gimnazijos ribų.

Pamokos už gimnazijos ribų, kurių metu vaikai mokosi netradicinėse vietose (muziejuje, vaistinėje, gėlynuose, ekskursijose) skatina moksleivius labiau įsigilinti į temą, pasinaudoti kūrybiškumu ir patiems ieškoti atsakymų į klausimus. Mokiniams tokios netradicinės pamokos, yra patrauklesnės, įdomesnės, o žinių įsisavinimas – efektyvesnis. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos 3a klasės mokiniai tą patyrė lankydamiesi Šafovų Iį „Valrivus“ Juodšilių konditerijoje. Vaikai pamokos metu sužinojo pyragų gaminimo paslapčių, pamatė naujovišką įrangą, susipažino su konditerio profesija bei patys gamino ir puošė sausainius. Konditerijos savininkai p. Elena ir p. Bronislavas maloniai papasakojo apie savo darbą ir visus pavaišino gardžiais saldumynais. Esame labai dėkingi savininkams už nuostabią pamoką ir nuoširdų bendradarbiavimą. 

 Nuotraukos

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė

M. Macinkevič

 

Mobilioji bioklasė

Sausio 29 d. mūsų gimnazijos mokianiai Vitalij Janukevič (GII) ir Valdemar Koženevski (GIII) dalyvavo netradiciniame renginyje, kuris vyko Ferdinando Ruščico gimnazijoje Rudaminoje, kur lankėsi moderniausia mokslo įranga aprūpinta vienintelė šalyje laboratorija “Mobilioji bioklasė”.

„Mobiliosios bioklasės” programos pagrindą sudaro eksperimentai su DNR, jų metu naudojami polimerazinės grandininės reakcijos (PGR), elektroforezės ir kiti molekuliniai tyrimo metodai.

Padedant Vilniaus Universiteto studentams ir aukštųjų technologijų kompanijos “Thermo Fisher Scientific” tyrėjams, moksleiviai atliko modernius biomokslų ekperimentus, klausė mokslo populiarinimo paskaitų, ir džiaugėsi galimybe įgyti naujų žinių., įgūdžių.

Moksleiviai ir mokytojai įsijautė į mokslininkų vaidmenis – išmoko ir dirbo su tokiais prietaisais ir priemonėmis, kurios yra šiuolaikinėse biomokslų laboratorijose.

Dėkojame šio renginio organizatoriams Vilniaus rajono švietimo skyriaus vedėjo pavaduotojai Zofijai Ryžovai ir Rudaminos gimnazijos direktoriaus pavaduotojai p. Honoratai Romanovskai už pakvietimą dalyvauti tokiame netradiciniame bet labsi naudingame gamtos mokslų renginyje.

Nuotraukos

Božena Romanovska, biologijos mokytoja.

 

Meninio skaitymo konkursas

"Poezija – visų pirma – svajonė, jausmas ir muzika, meilė ir neapykanta, apmaudas ir ilgesys, nuoširdus vaiko juokas ir mąstančio žmogaus sarkazmas, verksmas su ašarom ir ašaros be ašarų… Viskas, kas žmogiška."(P. Širvys)

Sausio 22 dieną mūsų gimnazijoje vyko meninio skaitymo konkursas. Šiais metais konkursas vyko bibliotekoje. Po pamokų susirinko pasitempę, šventiškai pasipuošę, įveikę jaudulį bei nerimą konkurso dalyviai. Ypatingą nuotaiką kūrė aplinka – skaitykla buvo paskendusi žvakelių šviesoje…

Mokinių pasirinkti tekstai vertė įsiklausyti, įsijausti į žodžių skambesį ir prasmę. Skaitovai buvo vertinami dviejose amžiaus grupėse – 5-8 ir IG-IVG klasių. Anot vertinimo komisijos narių, mokiniai buvo puikiai pasiruošę, todėl jiems sunku buvo išsirinkti tuos, kurie patys geriausi, nes visi labai stengėsi. Tad po ilgų pasitarimų vertinimo komisija nusprendė, kad geriausiai atskleisti meninę raišką pasisekė IG klasės mokinei Justynai Palkevič, 8 klasės mokinei Martai Plikunas, kurios vasario 2 dieną atstovaus gimnaziją rajoniniame emninio skaitymo konkurse, bei 6 klasės mokiniams Gabrielei Ždanovičiūtei ir Mariui Koreivo.

Po rezultatų paskelbimo visiems dalyviams buvo įteikti padėkos raštai. Renginį organizavo ir padėjo mokiniams pasiruošti lietuvių kalbos mokytojos M. Šileikienė, D. Zubrickienė ir V. MIlevska-Burak.

         

Lietuvių kalbos mokytoja Violeta Milevska-Burak

 

Mokyklinė matematikos olimpiada

2015 metų sausio 14 dieną mokykloje vyko matematikos olimpiada.

Geriausiai pasirodė:

Monika Mucha – 5 klasė; Žilinska Alina – 6 klasė; Daniel Šaranda – 7 klasė; Ernest Voinilko – 8 klasė; Robertas Ivickis – IG klasė, Edvin Bojarovič – IIG klasė, Aleksandr Gniliakevič – IIIG klasė.

Sveikiname!

 

Sausio 13-osios įvykių minėjimas 

Šią dieną Juodšilų šv.Uršulės Leduchovskos gimnazijoje mokiniai per pirmą pamoką ant palangių uždegė žvakutes ir kartu su mokytojais prisiminė sausio 13-osios įvykius. Dešimčiai minučių buvo užgesinta šviesa, pagerbti žuvusiųjų. Akcijos simbolis – žvakė,  kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Mokyklos fojė bus sukurtas atminimo stendas, mokyklos bibliotekoje buvo paruošta paroda „Atmintis gyva...“, skirta Laisvės Gynėjų dienai atminti. Gyva istorija turi išlikti, tad nepamirškime Lietuvai svarbių datų ir su pagarba jas paminėkime. Vertinkime Lietuvos didvyrių iškovotą laisvę.  

 

 

                          

 

Renginio organizatoriai

 

 

„Jagielionskie Teatralia – 2014”.

Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos teatras „Kartu” su mokytojomis I. Radulevič ir L. Olenkovič 2014 m. gruodžio 27 – 31 d. dalyvavo Lenkijos Respublikoje, Lodzės miesto tarptautiniame festivalyje „Jagielionskie Teatralia – 2014”. Mūsų gimnazijos mokiniai festivalyje vaidino spektaklį „M kaip meilė” (pagal V. Šekspyro tragediją “Romeo ir Džiuljeta”).

Mokinių grupė gruodžio 28 d. susitiko su vienuolėmis Uršulietėmis, dalyvavo bendrose mišiose šv. Uršulės bažnyčioje, giedojo Kalėdų giesmes ir gimnazijos himną. Į susitikimą atvyko daug garbingų svečių: kun. I. Skubis, p. M. Piotrovič, p. G. Gołenbiovska, p. V. M. Lešek, motina Lucyna Nieviadomska. Susitikime taip pat dalyvavo Lodzės pensininkai ir neįgalių žmonių grupė „Tatarak”. Visiems susirinkusiems buvo pasakojoma apie gimnaziją. Pristatymas buvo iliustruotas nuotraukomis apie gimnazijos veiklą. Visi susitikimo dalyviai buvo apdovanoti knygomis apie šv. Jono Pauliaus II gyvenimą ir saldumynais.

Mokinių grupė gruodžio 29 d. vaidino spektaklį „M kaip meilė“ seserims Uršulietėms, o vakare – Lodzės Jaunojo Žiūrovo Teatre. Gimnazijos jaunųjų aktorių pasirodymas visiems labai patiko, todėl mokiniai buvo apdovanoti puikiomis dovanomis: saldainiais ir saldumynais. Festivalio organizatoriai gimnazijai padovanojo tautinius lenkiškus kostiumus. Už šias dovanas ir kelionės finansavimą esame dėkingi Lodzės miesto Vladislavo Jagielo Butų kooperatyvo pirmininkui p. V. Cyzovski ir Tarptautinio festivalio režisieriui K. Kačmarek. Pertraukos metu teatro žiūrovai buvo vaišinami lietuviškais patiekalais, kurie visiems labai patiko.

Mokinių grupė ir mokytojos labai džiaugiasi, kad galėjo šį šventinį laikotarpį praleisti Lodzės mieste. Esame nuoširdžiai dėkingi p. K. Kačmarek, p. V. Cyzovski, p. E. Vojdalskiej, seserims Uršulietėms, gimnazijos direktoriui M. Jasiulevič už puikią ir turiningą išvyką į Lenkijos Respubliką.

 Nuotraukos

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė 

Milda Šileikienė 

 

Gerumo akcija „Įžiebk šypseną vaiko akyse”

Kasmet, artėjant gražiausioms žiemos šventėms, ne vienam norisi padaryti kažką gero ir gražaus. Kalėdos yra tuomet, kai jas švenčiame dovanodami meilę tiems, kam jos labiausiai reikia. Artėjant šventėms, mūsų gimnazijoje vyko gerumo akcija „Įžiebk šypseną vaiko akyse”, kurios tikslas – nudžiuginti dovanomis Vilniaus rajono Nemenčinės vaikų ir paauglių socialinio centro vaikus. Dėkoju už gerumą visiems, kas prisidėjo prie šios kilnios akcijos. Tik gerų žmonių dėka pasaulis tampa geresnis ir gražesnis.

Socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja

 

 

„Gimimo paslaptis“  Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje

Kasmet gruodis yra ypatingas metas mokykloje, tai gražiausių metų švenčių – Šventų Kalėdų ir Naujųjų Metų - laukimo laikotarpis. Kalėdos – tai tarsi naujo gyvenimo pradžia. Iš tiesų, ar gali būti gražesnė paslaptis už tą, kuri neša viltį, meilę ir džiaugsmą. Kalėdų laikotarpis savo žavesiu užburia žmones visame pasaulyje. To šventinio laikotarpio neįsivaizduojame be gražiai papuoštos eglutės, kalėdinių giesmių, kalėdaičių laužymo ir, be abejo, kalėdinio vaidinimo. Ši tradicija jau daugely metų puoselėjama mūsų gimnazijoje. Ne išimtis ir šie metai – gruodžio 19 d. gimnazijoje vyko netradicinė diena, kalėdinis vaidinimas  „Gimimo paslaptis“, kuris mums dar labiau priartino kūdikėlio Jėzaus gimimą. 

Scenoje, kur rodomas tradicinis kalėdinis vaidinimas, susipina nuo seno žinomi ir naujoviški motyvai: dangus ir pragaras, gėris ir blogis. Gimnazijos mokiniai kaip tikri aktoriai atskleidė žiūrovams kūdikėlio Jėzaus gimimo paslaptį. Kad ir kaip stengėsi, Liuciferiui nepavyko sutrukdyti gimti Stebuklui, kurį pasveikinti atvyko ir daugelio Europos šalių atstovai. Šios šventės neįmanoma įsivaizduoti be kalėdinių giesmių dainavimo - senų, tradicinių ir naujų, kurios įsipindavo į vaidinimą. Žiūrovai taip pat prisijungė prie gerą žinią skelbiančių angelų giesmių.  Šiųmetį kalėdinį vaidinimą ruošė tikybos mokytoja Lilija Olenkovič, pradinių klasių mokytoja metodininkė Marija Macinkevič, choreografijos mokytoja Nelė Muchlajeva ir muzikos  mokytoja Irena Lišilenko.

Gimnazijos direktorius Mečislav Jasiulevič dėkojo kalėdinį vaidinimą paruošusioms mokytojoms, mokiniams, kurie vaidino scenoje kaip tikri aktoriai, bei visiems prisidėjusiems prie šios šventės. Visus pasveikino su artėjančiomis šventėmis, linkėjo daug laimės, sveikatos, šilumos, svajonių išsipildymo.

Šią ypatingą dieną sulaukėme ir garbingų svečių: LR Seimo pirmininko pavaduotojo Jaroslavo Narkevič padėjėjos Tatjanos Čepukoit, Vilniaus rajono savivaldybės Tarybos narių Kazimežo Voišnis ir Zygdundo Marcinkevič, Juodšilių seniūnijos seniūno Tadeušo Aškelianec, Vaidotų parapijos klebono Ježy Vitkovskio. Svečiai kaip tikri Kalėdų Seneliai atvyko pilnais krepšiais dovanų ir nuoširdžiausių linkėjimų.

Renginį baigėme bene labiausiai žmones vienijančia tradicija – kalėdaičių laužymu, prieš tai sukalbėję maldą kartu su  kunigu J. Vitkovskiu,  ir nuoširdžiais, šiltais linkėjimais vieni kitiems. 

Nuotraukos

Lietuvių kalbos mokytoja Violeta Milevska-Burak

 

 

***

Lapkričio 25 d. mūsų gimnazijos 11 klasės mokiniai su mokytoja M.Šileikiene ir psichologe K. Paseviče lankėsi Ugniagesių gelbėtojų mokyklos (UGM) praktinio parengimo skyriuje. Apsilankymas vyko pagal Profesinio veiklinimo projektą. Pažintinio-praktinio vizito metu mokiniai buvo supažindinti su ugniagesio profesija bei UGM veikla.

 

 

Pasaulinės AIDS dienos minėjimas

Gruodžio 2 dieną mūsų gimnazijoje vyko konkursas „AIDS – geriau žinoti“, skirtas pasaulinei AIDS dienai paminėti. Renginyje aktyviai dalyvavo 9–12 klasių mokiniai. Moksleiviai buvo pasiskirstė į 4 grupes, kiekviena klasę atstovavo penkių mokinių komanda. Pradžioje mokiniai išklausė pristatymą apie AIDS ligą. Konkurso metu buvo žinių patikrinimas ŽIV/AIDS klausimais, vaidybinio siužeto, įvairių kūrybinių užduočių atlikimas. Mokinių pastangas objektyviai vertino konkurso komisijos nariai: socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja ir psichologė: Kristina Pasevičė.

Laimėtojai ir dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais.

Renginį organizavo biologijos mokytoja Božena Romanovska.

Nuotraukos

Biologijos mokytoja Božena Romanovska

 

 

Mokyklos Prezidento rinkimai

Spalio mėnesį mūsų mokyklos mokinių taryba turėjo daug darbo. Jų tikslas buvo suorganizuoti mokinių prezidento rinkimus. Į mokyklos prezidento postą kandidatavo: Julita Žaselytė, Margarita Borisevičiūtė ir Karolina Gudėnaitė. Mokyklos mokiniai savo nuomonę galėjo išreikšti balsuodami. Kova buvo išties stipri ir visos kandidatės buvo vertos šio posto, tačiau kielių balsų persvara mokyklos mokinių prezidente tapo Julita Žaselytė linkime sėkmės Julitai!

Karolina Korvel, IVG kl.

Nuotraukos

 

 

Paroda „Rudens gėrybės“.

Ruduo tai metas, kuris apiberia mus daržų, laukų ir miškų gėrybėmis. Pirmosiomis spalio dienomis visa mokyklos bendruomenė galėjo pamatyti šio nuostabaus metų laiko turtus, kadangi 1–7 klasių mokiniai parengė parodą „Rudens gėrybės“. Parodoje išvydome vaikų darbelius, sukurtus iš daržovių, vaisių, lapų. Visi darbai buvo labai išradingi, todėl buvo labai sunku išrinkti geriausią. Vis dėl to už nepaprastą išradingumą ir fantazija buvo išskirti šie darbai:

 „Ruduo“ (J. Vitkovska, 4b),

„Banginis“ (K. J. Koženevska, 3a),

„Mokyklinis autobusas“ (A. Bartkevič, 1a ),

„Rudeninė gėlė“ (D. Černiak, 3a). 

R. Voitechovska

 

Vaikų vasaros stovykla „Sportuok ir draugauk”

Birželio 2–6 dienomis mūsų gimnazijoje buvo vykdomas savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vaikų vasaros stovykla „Sportuok ir draugauk” gimnazijos pradinių klasių mokiniams. Šią vasarą į stovyklos veiklą buvo įtraukti 25 vaikai iš šeimų, turinčių mažas pajamas, kuriems skirtas nemokamas maitinimas. Stovyklos užsiėmimus vedė socialinis pedagogas, specialusis pedagogas, psichologas, pradinio ugdymo pedagogės ir mokytojai-dalykininkai. Pagrindinis projekto tikslas – organizuoti prasmingą poilsį, ugdyti fizinį aktyvumą, mokyti vaikus užmegzti draugiškus santykius.

Vaikai buvo paskirstyti į grupes. Kiekviena grupė sugalvojo savo grupės pavadinimą, atributiką ir skanduotę. Pirmąją stovyklos dieną su stovyklautojais bendravo visuomenės sveikatos biuro specialistė. Ji kalbėjo apie saugų poilsį gamtoje,  apie pirmą pagalbą sau arba draugui ir apie traumų profilaktiką. Kiekvieną dieną buvo pradėdama rytine mankšta. Rengėme sportines varžybas, estafetes, buvo organizuotos dvi išvykos į nuotykių parką „UNO Parks“, išvyka į vaikų pramogų centrą „Nuotykių miestas“, kur vaikų laukė aktyvios sporto pramogos. Aplankėme Vilniaus LFF stadioną, kur vaikai galėjo pažaisti su kamuoliu ir dar gavo dovanų. Taip pat buvo organizuota turistinė  išvyka į gretimą kaimą (4 km), kur susirinkus prie laužo, buvo žaidžiama, dainuojama, kepamos ir valgomos dešrelės.

Vasaros stovyklos dalyviai ne tik žaidė įvairius žaidimus, šoko, sportavo, įgijo minimalių žinių apie turistinius žygius, mokėsi orientuotis naujoje erdvėje, susipažino su įvairiomis sporto šakomis ir su kamuolių įvairove. Taip pat išmoko naujų žaidimų, estafečių. Sportuodami vaikai ne tik tobulino savo kūną, gerino sveikatą, bet ir ugdėsi kaip asmenybės, mokėsi dirbti komandoje. Įvairi veikla stovykloje skatino mokinių fizinio aktyvumo lavinimą.

Užsibrėžti tikslai ir uždaviniai buvo įgyvendinti. Vaikai gražiai tarpusavyje bendravo, aktyviai ir įdomiai praleido laiką, labai gerai pailsėjo, patyrė daug teigiamų emocijų ir įgijo naujos patirties. Vaikai labai džiaugėsi stovykloje praleistu laiku, jiems liko daug smagių ir malonių prisiminimų. Užimtumas vasarą reikalingas visiems vaikams, tačiau labiausiai tiems, kuriems mokykla yra dažnai vienintelė galimybė sužinoti, pamatyti ir patirti kažką nauja. Esame labai dėkingi Vilniaus rajono savivaldybei už skirtas lėšas.

Socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja

 

 

***

Gegužės 22 d. šokių gtupė „Šypsena“ (5-6 klasių mokiniai) dalyvavo rajoniniame šokių festivalyje, kuris vyko Rudaminos F. Ruščico gimnazijoje. Mūsų mokiniai atliko šokio šou „Visi kartu“. Mokiniai pasirodė labai gerai, už dalyvavimą gavo padėkos raštus.

Grupės vadovė N. Muchlajeva

 

Biologijos-chemijos konkursas „Biochomik“

Šių metų balandžio 15 d. mūsų mokyklos 8 klasės mokiniai Pavel Spudis, Artiom Gontar ir 10 klasės mokiniai Valdemar Korzenievski ir Rafal Vieromej dalyvavo integruotajame biologijos-chemijos konkurse „Biochomik“, kuris vyko Vilniaus Jono Pauliaus II gimnazijoje. Konkurso metu mokiniai sprendė testus, žiūrėjo edukacinį filmą apie gamtą ir turėjo galimybę atlikti praktines užduotis chemijos laboratorijoje.

Mokiniams labai patiko šis konkursas, nes jame galėjo pasitikrinti savo biologijos ir chemijos žinias. Už dalyvavimą konkurse mokiniai gavo padėkos raštus.

Biologijos mokytoja Božena Osinska

 

Mūsų mokyklą, tapo viena iš saugiausių Lietuvos mokyklų!

Sveiki, Vilniaus r. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vidurinės mokyklos bendruomene, 

Norėtume pasveikinti Jūsų mokyklą, tapusią viena iš saugiausių Lietuvos mokyklų! Remiantis 2013 m. duomenimis, 500 m. spinduliu aplink mokyklos pastatą oficialiai užregistruotas 1 fizinio smurto atvejas bei 0 plėšimų. Šie duomenys gauti išnagrinėjus portalo www.kurgyvenu.lt renkamus atviruosius duomenis iš oficialių valstybės bei savivaldybių institucijų.

Kadangi daug dėmesio skiriame informacijai apie nusikalstamumą skirtingose Lietuvos miestuose, jų rajonuose ir net gatvėse, surinkome duomenis apie užregistruotų fizinio smurto bei plėšimo įvykių skaičių aplink Lietuvos mokyklas. Tokius duomenis nuolat skelbiame bei atnaujiname ir projekto, kurio tikslas suteikti daugiau informacijos apie gyvenamąją aplinką Lietuvos žmonėms, internetinėje svetainėje www.kurgyvenu.lt.

 

Pagarbiai,

KurGyvenu.lt komandos narė Agnė Sipavičiutė

 

SAVAITĖ BE PATYČIŲ 2014 

Baigėsi „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kuri buvo paskelbta kovo 24 – 30 dienomis. Šią savaitę mūsų mokykloje buvo ieškoma kūrybiškų metodų patyčių, agresijos ir smurto įveikimui. Vaikai buvo skatinami pagarbiai ir draugiškai bendrauti.

Mokykloje buvo parengtas informacinis stendas „STOP patyčioms, smurtui, agresijai!“, per dailės pamokas vaikai piešė piešinius apie draugystę, toleranciją.

Kiekviena savaitės diena turėjo savo pavadinimą. Pirmadienis – draugystės diena. Tą dieną klasėse vyko draugiškiausio, nuoširdžiausio ir ištikimiausio draugo rinkimai, fotosesija „Mano draugiška klasė“, akcija „Paspausk draugui ranką“. Stende vaikai rašė draugiškus pasveikinimus ir linkėjimus draugams. Klasių valandėlėse buvo kalbama apie draugystę ir bendravimą be patyčių. Antradienį buvo skelbiama gerumo diena. Vaikai per lenkų ir lietuvių kalbos pamokas rašė rašinius gerumo temomis, mokiniai buvo skatinami pamąstyti, ką jiems reiškia gerumas. Buvo paskelbta akcija  „Ištiesk gerumo ranką“, kurioje mokiniai, mokytojai ir mokyklos darbuotojai iki Didžiosios savaitės rinks aukas vaikams iš neturtingų šeimų. Trečiadienis – apsikabinimų ir šiltų žodžių diena. Reikėjo apkabinti kuo daugiau mokytojų, mokinių, mokyklos darbuotojų. Ketvirtadienis – atsiprašymų ir dovanų diena. Mokiniai turėjo atsiprašyti draugo, mokytojo ar kito asmens, kurį buvo užgavę negeru poelgiu, arba negražiu žodžiu. Penktadienis – geros nuotaikos ir šypsenų diena. Pamokų metu buvo aptarta šypsenos galia. Tą dieną vyko akcija „Nusišypsok“, rinkome labiausiai besišypsančius mokytojus, mokinius, mokyklos darbuotojus. 

Taip nuotaikingai baigėsi savaitė be patyčių. Savaitė baigėsi, bet darbas prieš patyčias tęsiasi.

Nuotraukos

Socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja

 

***

Kovo 20 dieną mūsų mokyklos mokiniai dalyvavo matematikos konkurse „Kengūra 2014”. Šiais metais konkurse dalyvavo 41 mokinys. Gausiausiai dalyvavo penktokai.

Šventinis padėkų mokiniams įteikimas įvyko nuotraukų apie Šv. Tėvą Joną Paulių II parodos fone. Paroda, kurios pavadinimas „Atverkite Kristui duris”, skirta popiežiaus atminimui.

Dėkojame parodos ir konkurso organizatoriams už nuostabų sumanymą įamžinti Didžiojo Lenko atminimą.

 

 

Paroda „Atverkime Kristui duris“ Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos

vidurinėje mokykloje

Kiekviena bendruomenė savo gyvenime pamini ypatingus, svarbius įvykius. Palaimintojo Tėvo Jono Pauliaus II piligriminės kelionės į Lietuvą dvidešimtmečio proga, Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vidurinė mokykla svetingai priėmė nuotraukų parodą „Atverkime Kristui duris“, kuri keliauja po Vilniaus rajono švietimo įstaigas.

Šis renginys buvo labai svarbus mūsų mokyklos bendruomenei. Į renginį atvyko gerbiamieji svečiai: LR Seimo pirmininko pavaduotojas J. Narkevič, Vaidotų parapijos klebonas kun. J. Vitkovski, Juodšilių seniūnijos seniūnas T. Aškelianec. Renginį pradėjo 2a klasės mokiniai, kurie persirengę popiežiaus spalvų drabužiais uždegė žvakutes prie gražiai papuošto popiežiaus Jono Pauliaus II-ojo portreto, tokiu būdu pagerbdami šį Didįjį Popiežių. Gerbiami svečiai kartu su mokyklos direktoriumi M. Jasiulevič perkirpo simbolinę juostą, reiškiančią oficialų parodos atidarymą. Pasveikinęs visus susirinkusius, mokyklos direktorius trumpai papasakojo apie parodą, pristatė parodos fotografijų autorius. Sveikinimo žodį tarė ir gerbiamieji svečiai.

Mokiniai kartu su mokytojais parengė meninę, gilią, dvasingą renginio dalį kaip padėką Palaimintajam Popiežiui piligrimui, Popiežiui, kuris visada buvo geras vaikų ir jaunimo draugas. Viso koncerto metu susirinkusieji galėjo stebėti prezentaciją, kurioje buvo užfiksuotos  Popiežiaus gyvenimo akimirkos.

 Ši paroda visus praturtino dvasiškai, visi gavome begale pozityvių emocijų. Prisimindami Šį Didįjį Žmogų galėjome pajusti, kad iki šiol Jis yra tarp mūsų, savo pamokslais, posakiais, darbais. Viešiedama visą savaitę paroda pritraukė būrį lankytojų. Džiaugiamės, kad didelio susidomėjimo ji susilaukė mokinių tarpe, kadangi per pertraukas, per tikybos pamokas, klasės valandėles įdėmiai apžiūrinėjo nuotraukas, skaitė tekstus, komentavo. Nuoširdžiai dėkojame nuotraukų autoriams, šios parodos organizatoriams, taip pat LR Seimo vicepirmininkui J. Narkevič bei Vilniaus rajono savivaldybei už iniciatyvą organizuoti šią parodą mūsų mokykloje.

Nuotraukos

 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Ligija Koženevska

 

 

Viktorina-konkursas „Sveikatos spindulėliai“

Vasario mėnesį priešmokyklinukai ir pradinukai dalyvavo viktorinoje-konkurse „Sveikatos spindulėliai“. Viktorinos tikslas – propaguoti sveiką gyvenseną ir atsakingą požiūrį į savo sveikatą, formuoti draugiškumą.

Buvo sudarytos penkios komandos. Kiekviena komanda išrinko savo kapitoną.

Viktorinoje buvo pateiktos septynios užduotys: sugalvoti komandų šūkį apie sveikatą, išspręsti kryžiažodį, sugalvoti ir parodyti po 3 rytinės mankštos pratimus, sudaryti dienos valgiaraštį, išsirinkti, kas sveika dantukams, parodyti pantomimą higienos tema, iš pateiktų žodžių sudėti sakinį apie sveikatą.

Vaikai puikiai susidorojo su įvairiomis užduotimis, turėjo galimybę pasidžiaugti bendravimu ir bendradarbiavimu.

Pralaimėjusių nebuvo, nes laimėjo draugystė.

Nuotraukos 

Socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja

 

Į pagalbą miško gyventojams

Sausio pabaigoje mūsų mokyklos priešmokyklinukai ir pradinukai, lydimi savo auklėtojų ir mokytojų, lankėsi šalia esančiame miške. Vaikai atnešė su savimi morkų, bulvių, burokėlių, kopūstų ir visą tai pakabino ant medžių šakų. Miško gyventojams buvo kuo pasivaišinti.

Nuotraukos

Socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja

 

 

Trys šimtai Donelaičio metų

Trys šimtai metų mus skiria nuo K. Donelaičio ankstyvosios jaunystės dienų Lazdynėliuose, nuo jo mokslo metų Karaliaučiuje.

Trys amžiai...

XVIII amžius – maro, kitataučių kolonizacijos, baudžiavos su pilka, vargana kasdiene būrų buitimi Mažojoje Lietuvoje amžius. Tačiau šio amžiaus viduryje lietuvininkų  žemės padangėje sušvito ryški žvaigždė – K. Donelaitis, parašęs poemą „Metai“ , kurie netrukus lietuviškam žodžiui suteikė pasaulinio garso skambesį.

Jau 1964 m. pasauliniu mastu (UNESCO iniciatyva ) paminėta K. Donelaičio 250m. gimimo sukaktis. 1977 m. Paryžiuje išleistas tarptautinės literatūros kritikų asociacijos biuletenis, kuriame Europos šedevrų sąraše surašyti žymiausi rašytojai, jų kūriniai pradedant Antika ir baigiant mūsų dienomis. Į šį biuletenį įrašytas ir „Metų“ autorius Kristijonas Donelaitis. Šiandien „Metai“ jau išversti į keliolika kalbų. Gerai, kad Mažosios Lietuvos žemėje, išauginusioje didį lietuvių literatūros Ąžuolą, gyvuoja jo atminimui skirtas muziejus.

Per tris šimtmečius „Metų“ kūrėjas „pabuvojo“ ir kalnuose, ir net kosmose. Prieš penkiasdešimt metų Lietuvos alpinistai Tadžikistane 5837 metrų aukščio Pamyro viršukalnę pavadino Donelaičio viršūne, o pernai Tarptautinės astronomų sąjungos sprendimu vienam iš Merkurijaus planetos paviršiaus smūginių kraterių suteiktas Donelaičio vardas. 

Lietuvoje rašytojai K. Donelaičiui skiria savo kūrinius, jam statomi paminklai, jo vardu pavadinamos gatvės, mokyklos, leidžiamos knygos apie jo kūrybą. 

Lietuvių pasaulietinės pradininko K. Donelaičio gimimo trijų šimtų metų sukaktį mini ir Vilniaus rajono Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vidurinė mokykla, kurios bibliotekoje vadovaujamoje bibliotekininkės Halinos Jasiulevič, suorganizuota paroda, skirta K. Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms. Tam tikslui lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Angelė Valienė parašė projektą „Trys šimtai Kristijono Donelaičio metų“ . Parodoje eksponuojami mokinių rašiniai, lietuvių poetų eilėraščiai, skirti K. Donelaičiui, straipsniai žiniasklaidos apie įžymųjį poetą ir kt.

Bibliotekoje galime susipažinti su K. Donelaičio įamžinimu mene: dailėje, skulptūroje, grafikoje, teatre, muzikoje ir kt.

XXI a. tempo genamas ir gniuždomas žmogus gali iš Donelaičio pasimokyti ir metodinėje medžiagoje „Kristijonas Donelaitis kitaip“.

Paįvairinti mokinių darbą gali literatūrinė viktorina „Kiek prisimename apie K. Donelaitį“. 

„Ką dar galima pridėti prie Donelaičio šlovės, prie jo didumo? O ar beįmanoma ką pridėti?“ – klausia Justinas Marcinkevičius „Lietuviško žodžio katedroje“. Taip prasideda teksto suvokimo užduotis aukštesniųjų klasių mokiniams.

K. Donelaičio „Metai“ – poema apie keturis metų laikus, kuriuos su užsidegimu piešė Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vidurinės mokyklos Valčiūnų skyriaus pradinukai. Pasirodo, ir jiems artimas šis gamtos dainius. 

Smagu aplankyti (nors ir neakivaizdžiai) vietas, kuriose gyveno garsiausias lietuvių literatūros klasikas. Tai padės parengta ekskursija „Pasisemti stiprybės – K. Donelaičio keliais“.

Klasikos pradininko atminties žymenys pasklidę po visą Lietuvą. Prie jo paminklo šalia Vilniaus universiteto centrinių rūmų fotografavosi ne viena absolventų karta. Dar vienas stovi Mažosios Lietuvos prieširdyje – Klaipėdoje, kitas Marijampolėje. Pagėgių savivaldybės žmonės savitu paminklu pagerbė klasiką Bitėnų kapinėse. Jo gimtavietėje Lazdynėliuose (dabar Višniovka) rymo paminklinis akmuo, o Gumbinėje (dabar Gusevas) prieš dešimt metų atidengtas paminklas. Nuvykusieji į Stalupėnus, pirmąją klasiko darbo vietą, nudžiunga pereidami K. Donelaičio gatve, ir nedažnas žino, kad Maskvoje jo vardu pavadintas skersgatvis. Bemaž trisdešimtyje mūsų šalies miestų aikštės, gatvės donelaitiškojo vardo. 

Kristijonas Donelaitis – pirmasis didis Mažosios Lietuvos poetas, ištaręs svarų ir skambų, lakų ir vaizdingą lietuvišką žodį, kuris nugalėjo amžių tėkmę bei negandas ir pasiekė mus. Jis primena 21-ojo amžiaus pradžios žmonėms apie sunkų protėvių gyvenimą, skatina nepamiršti savo šaknų, savo papročių bei tradicijų. 

K. Donelaitis ir jo kūryba lietuvių literatūros ir kultūros atrama. Tad remkimės į šį tautos ąžuolą.

Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Angelė Valienė

 

 

Jagielonijos teatrų festivalis

 

2013 metų gruodžio 28-30 dienomis Juodšilių šv. U. Leduchovskos vidurinės mokyklos dramos grupė „Kartu“  (vadovė Janina Novicka) dalyvavo tarptautiniame Jagielonijos teatrų festivalyje. Tai kasmetinis teatrų festivalis, kurį rengia Lodzės V. Jagielos vardo gyventojų bendruomenė. Jagielonijos Kultūros Centro scenoje pasirodė  kolektyvai iš Lenkijos, Italijos ir Lietuvos. Mūsų mokyklos jaunieji aktoriai vaidino spektaklį „Laukinukės prisiminimai“, pastatytą  pagal mokyklos globėjos šv. U. Leduchovskos kūrinį. Kiekvienas festivalio dalyvis ilgai atsimins viešnagę Lenkijoje. Už priėmimą ir vaišingumą esame dėkingi organizatoriamas: V. Jagielos vardo gyventojų bendruomenės valdybos pirmininkui p. Vieslavui Cyzovskiui, meno vadovui p. Kšyštofui Kačmarekui, seseriai Aleksandrai Topoli.

Nuotraukos

Jagielonijos teatrų festivalis 2013 (1)

Jagielonijos teatrų festivalis 2013 (2)

Jagielonijos teatrų festivalis 2013 (3)

Jagielonijos teatrų festivalis 2013 (4)

Jagielonijos teatrų festivalis 2013 (5)

Jagielonijos teatrų festivalis 2013 (6)

12 klasės mokinės: Ivona Korviel, Julija Šamardina

 

Kalėdų šventė „Dievas gimė...“

Artėja šventės. Šiltoje, jaukioje atmosferoje Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vidurinės mokyklos Valčiūnų pradinių klasių skyriuje 2013 m. gruodžio 17 d. buvo organizuota Kalėdų šventė „Dievas gimė...“. Į šventę atvyko garbūs svečiai: Parudominio parapijos klebonas M. Balcevič, Vilniaus rajono savivaldybės merė M. Rekst, Vilniaus rajono tarybos narys K. Voišnis, Juodšilių seniūnijos socialinių paslaugų centro direktorė R. Adamovič, Valčiūnų vid. mokyklos direktorė V. Kočneva ir Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vid. mokyklos direktorius M. Jasiulevič.

Priešmokyklinės grupės vaikai ir pradinių klasių mokiniai parodė Kristaus gimimo scenas. Mažieji aktoriai labai jausmingai ir gražiai atliko savo vaidmenis. Vaikai įsijautė į Marijos ir Juozapo, piemenėlių, angelų, gyvulėlių, snaigių ir Trijų Karalių, atvykusių nusilenkti kūdikėliui Jėzui, gimusiam skurdžiame tvartelyje.

Kalėdinės giesmės sujaudino visus ir pripildė širdis džiaugsmo ir visi pajuto artėjančių švenčių magiją. Žiūrovams labai viskas patiko ir jie nepagailėjo katučių ir džiaugsmingų šūkšnių „Valio“.

Po pasirodymo mažieji aktoriai iš klebono M. Balcevič, Vilniaus rajono savivaldybės merės M. Rekst ir kitų svečių gavo daug dovanų. Nuoširdžiai visi dėkojo.

Vilniaus rajono savivaldybės merė M. Rekst padėkojo mažiesiems aktoriams, organizatoriams už gražų pasirodymą, mokyklos direktoriui už šiltą priėmimą ir palinkėjo gerų, linksmų, jaukių švenčių.

Pasirodymą parengė pradinių klasių, priešmokyklinio ugdymo, muzikos,šokių mokytojos – B. Chmurec, I. Romanovska, I. Jenkelevič, M. Kasperovič ir N. Muchlajeva. 

Nuotraukos

I. Romanowska, B. Chmurec

 

Statybos prasidėjo

Kelerių metų bėgyje mokykla stengėsi, kad turėtų sporto salę ir valgyklą. Vilniaus rajono savivaldybės bei AWPL dėka buvo sukurtas mūrinės mokyklos renovacijos ir mokyklos priestato rekonstrukcijos techninis projektas. Šių metų vasarą buvo paskelbtas rangovų konkursas, kurį laimėjo UAB „Eiresta”. Nuo lapkričio 18 d. mokykloje prasidėjo remonto darbai. I darbų etapo (valgyklos priestatas ir mūrinės mokyklos renovacija) pabaiga – 2014 m. rugpjūčio viduryje. Po to turi būti pradėtas II etapas – sporto salės priestatas.

Mokyklos direktorius – M. Jasiulevič

 

 

Spalio 25 dieną Lietuvoje minima Konstitucijos diena

 

Spalio 25 dieną mūsų mokykloje vyko Lietuvos Konstitucijos šventė.

Šia tema mokiniams buvo organizuojamos pamokos, buvo paruoštas stendas. Žemesnių klasių mokiniai piešė plakatus, vyresnėliai – rašė testą ir taip patikrino savo žinias apie Lietuvos Konstituciją.

Aktyviausi mokiniai buvo apdovanoti.

    

 

 

 

***

 

Šią vasarą, kaip ir praeitais metais, Vilniaus r. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos mokykloje vyko dvi dieninės stovyklos. Birželio pradžioje buvo vykdomas Vilniaus rajono savivaldybės vaikų socializacijos projektas – 5 dienų vasaros stovykla mokyklos 42-iems pradinių ir 5-tų klasių mokiniams iš šeimų, turinčių mažas pajamas. Antrąją stovyklą, liepos 2–13 dienomis, organizavo ir finansavo vienuolės uršulietės iš Gailestingojo Jėzaus Seserų Kongregacijos gabiems 3–7 klasių mokiniams. Prie stovyklos finansavimo taip pat prisidėjo Vilniaus rajono savivaldybė, kuri per vasarą parėmė mus du kartus – už ką esame labai dėkingi.

Dėka rėmėjų mūsų vaikai įdomiai ir turiningai praleido laisvalaikį: aplankė Vilniaus senamiestį, Kunigo Prelato Juzefo Obremskio muziejų Maišiagaloje, akmens skulptūrų parką Sudervės kaime. Šalčininkų rajone aplankė tautodailininkės Anos Krepštul muziejų Tabariškių kaime, Turgelių bažnyčią, Mikniškių stačiatikių bendruomenę. Vaikai pramogavo Vilniaus „Nuotykių parke“, „Nuotykių mieste“. LLRA parlamentaras Jaroslav Narkevič apmokėjo ekskursiją mūsų vaikams laivu po Trakų Galvės ežerą.

Stovyklos metu buvo vykdomos įvairios veiklos: vaikai daug sportavo, žaidė, piešė, susipažino su Juliano Tuvimo, Aleksandro Fredro, tautodailininkės Anos Krepštul gyvenimu ir kūryba.

Viena diena buvo skirta mūsų mokyklos globėjai šv. Uršulei Leduchovskai.

Programa buvo intensyvi ir įdomi, už ką vaikai ir tėvai dėkingi rėmėjams ir mokytojoms, dirbusioms stovykloje. Stovyklos akimirkos dar ilgai išliks vaikų atmintyje.

Nuotraukos

Socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja

 

Poilsio stovykla „Esu sveikas ir saugus“

Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vidurinėje mokykloje birželio 3 dieną prasidėjo tęstinė 7-11 metų vaikų vasaros poilsio stovykla - „Esu sveikas ir saugus“. Ją lankė 42 vaikai iš šeimų, turinčių mažas pajamas. Stovyklą finansavo Vilniaus rajono savivaldybė.

Penkias dienas trukusi stovykla prabėgo labai greitai. Jos metu buvo siekiama stiprinti sveikatingumą bei užtikrinti vaikų saugumą. Veikla buvo vykdoma ir mokykloje, ir už jos ribų. Kiekvieną rytą vaikai pradėdavo mankštele. Pirmą dieną vaikai rengė savo grupių pristatymo programas. Stovyklos metu buvo vykdomos įvairios veiklos: vaikai žaidė įvairus sportinius žaidimus, dalyvavo estafetėse, užsiimdavo aerobika, daug sportavo, sprendė kryžiažodžius, rebusus, mįnė mįsles, žiūrėjo animacinius filmus, išmoko suteikti pirmąją pagalbą, sužinojo pagrindinius gyvensenos principus.

Stovyklos metu buvo organizuotos dvi ekskursijos: į vaikų pramogų centrą “Nuotykių miestas” ir į Parudaminio girininkiją. Pramogų centre „Nuotykių miestas“ vaikams labai patiko, jie nenorėjo išvažiuoti. Mus, mokytojus, stebino jų neišsemiama energija. Parudaminio girininkijoje vaikai klausėsi girininko pavaduotojo pasakojimų apie girininkijos istoriją, apie miško naudą žmonių sveikatai, apie  tai, kaip reikia elgtis miške, apie gaisro pavojus. Smagiausia veikla tapo laužas, kurio žarijose vaikai kepė dešreles, bulves.

Paskutinę dieną vaikai pademonstravo, ką, būdami stovykloje, išmoko. Kiekvienas vaikas gavo prizą.

Labai didelę reikšmę turėjo Vilniaus rajono savivaldybės skirtos lėšos ir  geras mokytojų pasirengimas bei nusiteikimas neatlygintinai dalyvauti programoje. Tik komandinio darbo dėka pavyko organizuoti turiningą ir įdomų vaikų vasaros poilsį.

Vaikams buvo smagu ir linksma. Stovyklos akimirkos dar ilgai išliks jų atmintyje.

Nuotraukos

Socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja

 

Išvyka į Vaikų laikinosios globos namus “Atsigręžk į vaikus”

Kovo paskutinę savaitę mūsų mokykloje baigėsi pagalbos Vaikų laikinosios globos namams “Atsigręžk į vaikus” akcija. Dar praeitais matais pradėjome rinkti drabužius, mokyklos reikmenis, žaislus, pinigus. Daug žmonių: mokinių, mokytojų ir mokyklos darbuotojų, prisidėjo prie akcijos ir atnešė reikalingų daiktų.

Pakeliui į Vaikų laikinosios globos namus užvažiavome į prekybos centrą "Maximą bazę" ir už surinktus pinigus nusipirkome įvairių vaisių ir saldumynų.

Mūsų mokyklą atstovavo Brygida Šaranda, istorijos mokytoja, Danuta Žižnevskaja, socialinė pedagogė, 3-ios klasės mokiniai: Agata Masevič, Daniel Gaidulevič, 4-os klasės mokiniai: Laura-Marija Žigunova, Agneška Korvel, Andžej Vereško, 5-os klasės mokiniai: Agata Beliavska, Elžbieta Liubartovič, 10-os klasės mokinė – Justyna Baniuševič, mokyklos prezidentė – Marta Jackevičiūtė ir mūsų mokyklinio autobusiuko vairuotojas Tadeuš Pytliak, kuris sutiko mus ten nuvežti.

Vaikų laikinosios globos namų auklėtojai ir vaikai sutiko mus labai šiltai. Padėjo mums įnešti maišus su dovanomis. Direktoriaus pavaduotoja pakvietė mus į salę, papasakojo apie Vaikų namus, apie ten gyvenančius vaikus. Vaikai paruošė mums koncertą, vėliau parodė savo kambarius, valgyklą.

Šita išvyka paliko mums visiems didelį įspūdį. Vaikų namų direktoriaus pavaduotoja pasiūlė mums bendradarbiauti ir mes su malonomu priėmėmė šį pasiūlymą.

Nuotraukos

Socialinė pedagogė Danuta Žižnevskaja

 

Vasario 16-osios minėjimas „Plevėsuok, Trispalve!”

Vasario 15 dieną Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vidurinėje mokykloje vyko Vasario 16-osios minėjimas - „Plevėsuok, Trispalve!”

Renginį organizavo lietuvių kalbos mokytoja Ana Atkinskaja bei 4 ir 5 kl. mokiniai. Už renginio muzikinį apipavidalinimą buvo atsakinga vyresn. muzikos mokytoja Mirena Kasperovič.

Minėjimas buvo iškilmingai pradėtas Lietuvos himnu. Šventės dalyviai keliavo istorijos keliu ir ieškojo dingusios vėliavos. Minėjime buvo trumpai pristatyta Lietuvos istorija nuo žilos senovės iki dabar. Vaidinantys mokiniai „nukėlė” visus žiūrovus į Akmens amžių, Viduramžius, Renesansą. Renginio vedėjai aiškino vėliavos spalvų reikšmes, kilmę.

Vaidinimą papuošė mokinių dainos apie Tėvynę. Renginio pabaigoje žodis buvo suteiktas mokyklos direktoriui M. Jasiulevič, kuris pasveikino visus su švente ir padėkojo už surengtą minėjimą. Šventė sukvietė mokinius ir mokytojus, kad paliudytų jų meilę ir pagarbą Tėvynei Lietuvai bei atskleistų šiame krašte augančius jaunus kūrybiškus žmones

 

Atvira integruota matematikos ir fizikos pamoka.

Lapkričio 21 d. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vidurinėje mokykloje 11–12 klasėse vyko atvira integruota matematikos ir fizikos pamoka „Vektoriai. Apibendrinimas“. Pamoką vedė matematikos mokytoja metodininkė Janina Novicka ir fizikos mokytoja metodininkė Halina Grigorovič.

Atskiri mokomieji dalykai suteikia mokiniams daug teorinių ir praktinių žinių, bet integruotos pamokos mokiniams duoda daug naudos: leidžia susisteminti informaciją, sieti ją su praktine veikla, įvairina mokymąsi, efektyviai padeda įsisavinti mokymo turinį, didina mokinių motyvaciją mokytis. Todėl dar mokslo metų pradžioje mokytojai sumanė pravesti integruotą matematikos ir fizikos pamoką, nes šiuos mokomuosius dalykus sieja bendras bruožas – loginis mąstymas.

Integravimui buvo parinkta tema „Vektoriai. Apibendrinimas“, kadangi vektoriaus sąvoka ir veiksmų savybės yra naudojami sprendžiant uždavinius ir matematikos, ir fizikos pamokose.

Pamokos metu mokiniai pakartojo žinias apie vektorius, pamatė kokie yra skirtumai bei panašumai tarp vektorių taikant juos matematikoje ir fizikoje, atliko užduotis. Buvo panaudota matematikos mokytojos J. Novickos sukurta prezentacija, kurioje buvo pavaizduota, kaip vektorių savybės, kurios nagrinėjamos matematikos pamokose, yra taikomos fizikoje.

Po atviros pamokos mokytojai supažindino susirinkusiuosius su savo metodiniais darbais: ,,Metodinės rekomendacijos, sprendžiant fizikos uždavinius“ (H. Grigorovič) ir ,,Kūrybingumo ugdymas“ (J. Novicka), bei pristatė mokinių sukurtas prezentacijas.

Atvirą pamoką stebėjo ir aptarime dalyvavo mokyklos ir rajono mokytojai bei Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Božena Šarandina, pasak kurios pamokos turinys buvo naudingas ir mokiniams, ir mokytojams, stebėjusiems pamoką. Klasėje vyravo labai gera mokymosi aplinka. Mokytojai taip pat teigiamai įvertino pamoką. Pabrėžė, kad abi mokytojos planuodamos ir organizuodamos savo veiklą daug bendradarbiavo, siekė, kad pamoka būtų įdomi ir naudinga mokiniams, kurie vienoje pamokoje pagilino matematikos ir fizikos žinias.

Jolanta Liachovičienė,

informacinių technologijų vyresn. mokytoja

 

Edukacinė pamokėlė Kibinų istorija

Spalio 31 d. 5 klasės mokiniai kartu su lietuvių kalbos mokytoja A. Atkinskaja ir istorijos mokytoja B. Šaranda vyko į Karališką senąją kibininę į edukacinę pamokėlę Kibinų istorija.

Mokiniams buvo įdomiai papasakota apie kibinus, apie jų atsiradimą Lietuvoje.

Visi pamokėlės dalyviai gavo prijuostes, kepuraites ir buvo mokomi kibinų gaminimo gudrybių. Kiekvienas mokinys pagamino po kibiną.

Už gražiausią kibiną buvo apdovanota mokytoja B. Šaranda. Ji gavo kavinės nuolaidų kortelę. Mokiniai, teisingai atsakę į klausimus apie kibinus, taip pat gavo prizus (raktų pakabuką bei kibinus išsinešimui). Visi dalyviai buvo apdovanoti Senosios kibininės pažymėjimais, kuriais skelbiama, kad mokiniai „dalyvavo kibinų gaminimo edukacinėje programoje ir nuo šiol pelnytai gali vadintis kibinų gaminimo meistrais“.

Penktokai ir mokytojos pasivaišino gardžiais kibinais, vištienos sultiniu bei firminiu kavinės kmynų gėrimu.

Kupini gerų įspūdžių, penktokai su mokytojomis grįžo į Juodšilius.

Lietuvių kalbos mokytoja Ana Atkinskaja

 

Literatūrinė popietė

Vilniaus rajono Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vidurinė mokykla minėdama lietuvių literatūros klasiko Maironio 150-ąsias metines, pagerbė iškilųjį poetą literatūrine popiete „Minime ir skaitome Maironį“. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Angelė Valienė ir bibliotekininkė Halina Jasiulevič parašė ir projektą šia tema.

Maironio figūra, anot Marcelėjaus Martinaičio, yra neišjudinama, kaip neišjudinama Gedimino pilis ir žymiausios šventovės.

Per popietę buvo surengta Maironio kūrinių paroda, joje matėme eiles, skirtas poetui, jo kūrinių vertimus. Skaitėme ir Lietuvos maironiečių draugijos laikraštį „Sandrava“. Buvo eksponuojami ir mokinių rašiniai bei referatai. Buvo parengta ir metodinė medžiaga: teksto suvokimo užduotys, testai, kryžiažodžiai, viktorina „Ar pažįstame Maironį?“.

Suorganizavome ir neakivaizdinę ekskursiją poeto gyventomis vietovėmis į Maironio literatūros muziejų.

Renginyje skambėjo liaudės dainininkės Irenos Bražėnaitės dainos pagal Maironio eiles, klausėmės Laimono Noreikos deklamuojamų Maironio eilėraščių. Mokiniai, paklausti, kokias Maironio eiles ar bent strofą padeklamuotumėte, nieko nežinančius apie šį poetą, bėrė Maironio posmus atmintinai.

Popietė buvo baigta V. Mykolaičio-Putino žodžiais:

„Mes žinome daug didesnių poetų už Maironį, tačiau Maironis mums kažkas daugiau negu jie. Ne savo raštų gausumu, ne tematikos svarumu, ne poetiniu artimu, o savo lietuviško žodžio galia ir poveikiu mūsų sąmonei.“

A. Valienė, lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

 

Palaimintojo kunigo Mykolo Sopočka atminimui

2012 m. rugsėjo 30 d. Juodšilių bažnyčioje buvo laikomos iškilmingos šv. Mišios, skirtos palaimintojo kunigo Mykolo Sopočka atminimui.

Kunigas M. Sopočka buvo šv. Faustinos Kovalskos nuodėmklausys ir dvasinis tėvas. Jis buvo vienintelis asmuo, žinantis tikslią Jėzaus Kristaus apsireiškimo seseriai Faustinai vietą ir laiką. Taip pat dalyvavo, kai buvo kuriamas paveikslas „Jėzau, tikiu Tavimi“. Karo metais, persekiojamas gestapo, buvo priverstas palikti Vilnių. Prieglobstį rado pas seseris uršulietes Juodšiliuose. Čia kunigas Mykolas dirbo ne tik fizinį, bet ir protinį darbą. Jis labai norėjo įgyvendinti Išganytojo priesakus: įkurti vienuoliją ir kad Atvelykis taptų Dievo Gailestingumo švente.

Po iškilmingų šv. mišių Juodšilių šv. U. Leduchovskos vidurinės mokyklos bendruomenė dalyvavo iškilmingoje  atminimo lentos iškėlimo prie „Apvaizdos“ namelio ceremonijoje ir procesijoje. Būtent šioje vietoje, globojamas Dievo Gailestingumo, M. Sopotko toliau platino jo kultą. 

Nuotraukos

Janina Novicka

Šeimos šventė

Tradiciškai mūsų mokykloje ruošiama šeimos šventė. Kiekvienais metais pradinių klasių mokiniai ir auklėtojos Juodšiliuose ir Valčiūnų skyriuje sveikina tėvelius su šia nuostabia švente. Kiekviena klasė stengiasi kuo įdomiau paruošti sveikinimą ir dovanėlę savo tėveliams, o kiekvienas mokinys kuo geriau  išmokti dainelę ar eilėraštuką.

 

Netradicinė diena mokykloje (2012-04-17)

Balandžio 17 d. – mūsų globėjos šv. Uršulės Leduchovskos gimimo diena. Tai buvo netradicinė diena mokykloje.

8.15 – 1-12 klasių atstovai kartu su administracija aplankė seserų uršuliečių kapines.

8.30 – vyko šventinis koncertas, kuriame dalyvavo visa mokyklos bendruomenė.

9.30 – prisidėjome prie akcijos „Darom 2012“.

Nuotraukos

 

Edukacinė pamoka Pinigų muziejuje

2012 m. balandžio10 d. 9 klasės mokiniai su ekonomikos mokytoja Janina Novicka aplankė Pinigų muziejų Vilniuje. Tai vienintelis toks muziejus Lietuvoje

Lankydami pinigų istorijos salę, mokiniai susipažino su jų raida nuo seniausių formų iki elektroninių pinigų. Šioje salėje kiekvienas mokinys savo rankomis pasigamino monetos atspaudą, galėjo palyginti aukso, sidabro, vario luitų svorius bei sužinoti jų vertę.

Bankininkystės istorijos salėje mokiniai susipažino su bankininkystės pradžia pasaulyje ir Lietuvoje, sužinojo žodžio „bankas“ kilmę, kada buvo įvykdyta piniginė reforma Lietuvoje, kuo skiriasi komerciniai ir centriniai bankai.

Šiuolaikinių pinigų salės stenduose ir kompiuteriniuose terminaluose mokiniai susipažino su šiuo metu įvairiose šalyse naudojamas banknotais ir monetomis bei banknotų apsaugos ženklais.

Lietuvos pinigų salėje devintokai apžiūrėjo Lietuvos Didžiosios Kungaikštystės, Lietuvos Respublikos ir kitų šalių pinigus, kurie tuo metu buvo apyvartoje.

Ekskursijos pabaigoje kiekvienas mokinys atsakė į testo klausimus. Už testo atlikimą kiekvieno laukė prizas. 

Grafiniai sprendimai, meno kūrinių integravimas, garso efektai, vaizdo ir šviesos panaudojimas suteikė daug informacijos ir padėjo susisteminti bei įsiminti matytus eksponatus.

Tai buvo labai įdomi interaktyvi kelionė į pinigų šalį.

Janina Novicka, ekonomikos mokytoja

 

Susitikimas su knygos autoriumi Jan Gabriel Mincevič

Mūsų mokyklą aplankė humanitarinių mokslų daktaras, Lietuvos politikas ir visuomenės veikėjas, Vilniaus rajono merės pavaduotojas Jan Gabriel Mincevič. Jis pristatė savo knygą „Kam man reikalingas Dievas ir religija?“ Susitikimas buvo labai įdomus  ir patvirtinantis, kad visur yra Dievas, o mokslas ir daugelis žymiausių mokslininkų tai patvirtina.

 

Netradicinė matematikos diena „Pi skaičiaus šventė“

2012 m. kovo 15 d. mokykloje vyko netradicinė matematikos diena ,,Pi skaičiaus šventė“.

Šią šventę organizavo tiksliųjų ir gamtos mokslų metodinės grupės nariai: M.Jasiulevič, H.Grigorovič, J.Novicka, J.Liachovičienė, V.Trifonovienė, B.Osinska, B.Chmurec.

Netradicinė diena prasidėjo multimedijos „Pi mūsų aplinkoje“ ir „Kas tai yra Pi ir kaip ji atsirado“ pristatymu. 12 klasės mokinės Greta Žemoit ir Snežana Šostak inscenizavo eilėraštį „Pi kaip jūs žinote“.

Šventės metu vyko konkursai 5 – 12 klasių mokiniams:

·  Skaičiaus Pi skaitmenų atminties konkursas.

·  Plakatų prezentacija ir eilėraščių bei muzikinių kūrinių pristatymas.

·  Sportiniai žaidimai.

·  Kompiuteriniai piešiniai.

·  Matematinių ir informacinių technologijos kryžiažodžių sprendimas.

Už plakatų ir piešinių, eilėraščių kūrimą, muzikinių kūrinių pristatymų, kryžiažodžių sprendimą ir t.t. mokiniai buvo apdovanoti diplomais ir daiktiniais prizais.

Nugalėtojais tapo:

a)  skaičiaus Pi skaitmenų atminties konkurse:

     6 klasė – tarp 6 ir 7 klasių,

     9 klasė – tarp 8, 9 ir 10 klasių;

b)  plakatų konkurse:

     8 klasė – tarp 5, 6, 7 ir 8 klasių,

     12 klasė – 9, 10, 11 ir 12 klasių;

c)  eilėraščių bei muzikinių kūrinių pristatyme:

     Edvin Šešunov ir Ryčardas Žukovskis iš 9 klasės – tarp 9, 10, 11 ir 12 klasių;

d)  kompiuterinių piešinių konkurse:

     Artur Bernat ir Norbert Antonovič iš 5 klasės,

     Valdemar Šostak iš 6 klasės,

     Albert Antonovič ir Robert Daškevič iš 7 klasės,

      Karolina Četyrkovska ir Justina Jakovleva iš 8 klasės;

e)  kryžiažodžių sprendimo konkurse:

     Snežana Šostak ir Laura Zinkevičiūtė iš 12 klasės;

f)   sportinių žaidimų:

     6 klasė tarp 5 ir 6 klasių,

     8 klasė tarp 7 ir 8 klasių,

     9 klasė tarp 9 ir 10 klasių.

 Individualius apdovanojimus gavo ypač gerai sportavę šie mokiniai:

N.Antonovič (5 kl.), A.Korevaitė (5 kl.), K.Gudėnaitė (6 kl.), K.Mackevič (6 kl.), R.Daškevič (7 kl.), V.Janukevič (7kl.), J.Žaselytė (8 kl.), V.Medvedeva (8 kl.), E.Liudkevič (9 kl.), E.Šešunov (9 kl.), J.Baniuševič (9 kl.), V.Ivickytė (9 kl.).

Diplomą už multimedijos paruošimą apie skaičių pi gavo 9 klasės mokinė Viktorija Ivickytė.  

Nuotraukos

Matematikos mokytoja metodininkė Janina Novicka

 

Poezijos šventė "Pavasaris 2012"

Pavasaris prakala pumpurais

Žiedais apkaišo metūges –

Kvepėjimu aštriu, lyg kamparu,

Beržuos apsvaigsta gegužės...

 

Kovo 14 diena mūsų mokykloje vyko nuostabi poezijos šventė “Pavasaris 2012“. Pirmą vietą iškovojo 4a klasės mokinė Ina Vaščilo. Ji atstovaus mūsų mokykla rajoniniame poezijos konkurse Kenos pagrindinėje mokykloje.

M. Macinkevič

 

Vasario 16-osios popietė Valčiūnuose

Antradienio popietę, Lietuvos valstybės atkūrimo dienos išvakarėse,Valčiūnų pradinukai ir priešmokyklinukai su mokytojomis I.Sinkevič, S.Volodkovič, I.Inkelevič bei lietuvių kalbos mokytoja D.Zubrickiene paminėjo Vasario 16-ąją.

Mokytoja D.Zubrickienė trumpai papasakojo apie Lietuvos Nepriklausomybės dieną, jos istoriją ir svarbą,valstybės simboliką. Skambant himno melodijai mokiniai ir mokytojos sugiedojo V.Kudirkos ,,Tautišką giesmę”.

Kiekviena klasė šventei ruošėsi iš anksto: mokėsi eilėraščių apie Lietuvą,gimtinę,tėvynę ir juos raiškiai padeklamavo; rašė rašinėlius, piešė plakatus, gamino pilių maketus, trispalves vėliavėles, dalyvavo viktorinoje.

Kiekviena klasė bei aktyviausieji mokiniai buvo apdovanoti padėkomis, visi vaišinosi saldumynais. Ir mokiniai, ir mokytojos liko patenkinti pasisekusia dar viena švente.

Nuotraukos

Lietuvių kalbos mokytoja D. Zubrickienė

 

„Nežinodami praeities – nesukursime ateities“

Šiais metais Lietuva mini 94-ąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Tokią dieną kaip Vasario 16–oji ieškome savęs. Kas esame? Ar išrinktoji tauta, ar tik grupelė keista, niekur pasaulyje nesuprantama kalba kalbančių individų? Kas mus sieja? Kas mus verčia apmąstyti kelią, kuriuo einant tėviškė virsta tėvyne, o tėvynė - valstybe?

Vasario - 16 oji - Lietuvos Valstybės atkūrimo diena. Ta proga vasario 15 dieną, Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos vidurinėje mokykloje vyko iškilmingas šios svarbios datos paminėjimas. Šventę organizavo lietuvių kalbos mokytoja Violeta Milevska-Burak su 10-os klasės mokiniais. Valstybės himnu ir eilėmis prasidėjusią šventę tęsėme žodžiais, primindami Lietuvos nueitą kelią iki nepriklausomybės paskelbimo. Versdami istorijos puslapius, galėjome grožėtis nuostabiais mūsų Tėvynės kampeliais, rodomais skaidrėse, klausėmės dainų ir žodžių, skirtų tėviškei, gimtinei, Tėvynei... Už renginio muzikinį apipavidalinimą širdingai dėkojame muzikos vyresn. mokytojai M. Kasperovič.

Renginio pabaigoje sveikinimo žodį tarė mokyklos direktorius M. Jasiulevič, kuris pasveikino visus susirinkusius su nuostabia švente ir padėkojo šventę ruošusiems mokiniams bei mokytojai.

Iš šventės sugrįžome pakilios nuotaikos, pilni gerų emocijų. Širdį  užliejo jausmas, jog ,,atidavėme savo duoklę“ tiems, vardan kurių gyvename nepriklausomoje Tėvynėje. Vasario 16-osios šventė šiandien ne mažiau svarbi, nei prieš  septyniasdešimt ar dvidešimt metų, pirmiausia, kaip raginimas ir kartu pastiprinimas vėl rinktis laisvę, įveikiant labai įvairius vergystės pavidalus, į kuriuos dažnai mus įvilioja kasdienybė. Kiekvienam šis raginimas skamba skirtingai, svarbiausia, kad nesislėptume nuo jo. J.Grušas rašė: "Tėvynė – tai ne milijonai žemės valakų, ne miškai, ne upės. Tėvynė – sąvoka moralinė. Žmogus širdy nešiojasi Tėvynę. Tik tas jos nepraras, kas nenorės..."

Lietuvių kalbos mokytoja Violeta Milevska-Burak

Nuotraukos: Karina Gaidulevič, 10 kl. mokinė

 

Puošiame klases šventėms

Dar gruodžio pradžioje buvo paskelbtas konkursas, kas gražiausiai papuoš klasę Kalėdoms ir Naujiems Metams.

Mokiniai labai aktyviai ir noriai dalyvavo: vieni nešė eglių šakeles iš miško, kiti pirko dekoracijas parduotuvėse, treti – patys gamino papuošimus. Visos patalpos buvo papuoštos skirtingai ir originaliai.

Kadangi tai buvo konkursas, kompetentingai komisijai teko išrinkti gražiausia klasę. Buvo nelengva. Iš pradinių klasių labiausiai pasistengė 4a ir 4b klasės. Iš vyresnių klasių labiausiai pasistengė 8 klasė.

Direktorius apdovanojo kiekvieną klasę nugalėtoją saldumynais. Mokiniai liko patenkinti, kad jų darbas buvo įvertintas. Šiam darbui mokinius subūrė klasių auklėtojos: Marija Macinkevič, Stanislava Volodkovič ir Milda Šileikienė. 

Stanislava Volodkovič

 

 

„Sveikuolių sveikuoliai“

2011 m. gruodžio 8 d. Riešėje vyko rajoninis konkursas „Sveikuolių sveikuoliai“. Jame dalyvavo ir mūsų mokyklos 5–8 klasių komanda, kurią sudarė mokiniai iš 6 ir 8 klasių. Komandą paskatino ir paruošė dalyvauti konkurse mokyklos medicinos darbuotoja Liucija Škurenko.

Mokiniai varžėsi daugelyje sričių: sporto, žinių apie sveikatą, saugaus eismo, sveikos gyvensenos ir mitybos.

Nors nelaimėjo prizinės vietos, bet gautas diplomas paskatins dalyvauti ir kitose varžybose ateityje.

Stanislava Volodkovič

 

Lenkų kalbos savaitė

Lapkričio 7–12 dienomis mūsų mokykloje vyko lenkų kalbos savaitė, kurioje dalyvavo mokiniai nuo pirmos iki dvyliktos klasių, kai kuriuose konkursuose dalyvavo net priešmokyklinukai. Mokiniai skaitė, rašė, pasakojo, ieškojo patarlių, mįslių, kad kuo daugiau išmoktų ir sužinotų. 5–12 klasių moksleiviai ieškojo medžiagos apie Jono Pauliaus II kūrybą ir gyvenimą, žiūrėjo filmus. Pradinukai skaitė pasakas, jas iliustravo. Vaikai daug sužinojo, išmoko naujų dalykų. Savaitė praėjo labai turiningai.

Stanislava Volodkovič

 

Lenkijos Nepriklausomybės Diena

Lapkričio 11 dieną mūsų mokykloje buvo paminėta Lenkijos Nepriklausomybės Diena. Pradinių klasių mokiniai su auklėtojomis ir direktoriumi dalyvavo minėjime Rasų kapinėse. Mokykloje vyko koncertas, kurį paruošė pradinių klasių mokytoja Marija Macinkevič, muzikos mokytoja Mirena Kasperovič ir choreografijos mokytoja Nelė Muchlajeva. Koncerte  dalyvavo Vilniaus rajono Savivaldybės Vaikų teisių apsaugos tarnybos vyriausioji specialistė Kristina Malinovska. Koncerte dalyvavo daug mokinių iš skirtingų klasių, kurie deklamavo, dainavo ir šoko. Direktorius patenkintas dėkojo mokiniams už nuostabų pasirodymą ir turiningą koncertą.

Stanislava Volodkovič

 

Pirmokų krikštynos

Kaip ir visuomet, šių metų pirmokai buvo įrašyti į mokinių gretas. Šiais metais šventė buvo Valčiūnų filiale. Visi vaikai gerai pasiruošė koncertui: šoko, dainavo, deklamavo eilėraščius. Visi kartu perskaitė pasižadėjimą būti gerais mokiniais, tvarkingai ruoštis pamokoms, klausytis mokytojų ir tėvų. Po to direktorius krikštijo  kiekvieną individualiai. Pasveikinti pirmokų atvyko nemažai svečių, o iš vyresniųjų savo draugų pirmokai gavo smagių dovanėlių. Šventė buvo įspūdinga, labai patiko tėvams, kurie nuoširdžiai už tai dėkojo mokinius paruošusioms mokytojoms.

Stanislava Volodkovič

 

Netradicinė diena „Gyvenk sveikai“

5-12 klasių mokiniai turėjo netradicinę dieną „Gyvenk sveikai“, kurią organizavo socialinė darbuotoja Danuta Žižnevska, spec. pedagogė Danuta Stefanovič, med. darbuotoja Lucija Škurenko. Vaikai dalyvavo įvairiuose konkursuose, sporto estafetėse. Be to, į svečius buvo atvykusi grupė „NHAT – NAM“, kuri parodė tradicinį vietnamietišką kovos meną.  Visi liko sužavėti, nes patiko ne tik pasirodymai, bet ir organizatorių parengti konkursai. 

Nuotraukos

Stanislava Volodkovič  

 

Mano draugiškos mokyklos himnas

2011 metų rugsėjo mėnesį Vilniaus Visuomenės Sveikatos biuras (VVSB) paskelbė akciją „Mano draugiškos mokyklos himnas“, skirtą tolerancijos ir psichikos dienai (spalio10 d.) paminėti. Akcija skirta visoms mokykloms ir visoms klasėms Vilniaus mieste ir Vilniaus rajone. Ja susidomėjo 13 mokyklų, tarp kurių buvo mūsų mokyklos aštuntokai. Visa klasė kūrė tekstą ir melodiją, o himną atliko keletas mergaičių, kuriom akomponavo jų klasės draugė Margarita Barisevičiūtė. Jiems padėdavo mokyklos socialinė darbuotoja Danuta Žižnevska ir klasės auklėtoja Milda Šileikienė. Konkursą laimėjo mūsų mokyklos draugiškas himnas, o mūsų aštuntokės gavo didįjį prizą – 20 bilietų į ledo areną Akropolyje. Himnas buvo įdėtas į VVSB svetainę. Juo susidomėjo Lietuvos Radijas. Žurnalistai buvo atvykę pas mūsų aštuntokes,  himnas buvo transliuojamas per Lietuvos Radiją (102,6), be to himnui yra sukurtas klipas.

 

Mano draugiškos mokyklos himnas

 

Kiekvienas iš mūsų yra kitoks

Kiekvienas iš mūsų turi teisę gyventi

Jei tave paliko draugai

Nebijok ir nepasiduok

 

Priedainis:

Prisimink tai, prisimink tai

Turi gerbt kitus

Prisimink tai, prisimink tai,

Kad kitiems būtų gerai!

 

Neliūdėk ir neliūdink kitų

Nusišypsok, savo laimę dovanok.

Jei nevykusi šita diena,

Ryt nušvis nauja diena.

 

Priedainis:

Prisimink tai...

 

Pamėginkime būti geri,

Neišduokime mokyklos draugų,

Neįžeiskime žmogaus garbės,

Susidraugauk ir maloniai gyvenk!

 

Priedainis:

Prisimink tai...

 

 

Piešinių konkursas

Lietuvos mokinių informavimo ir techninės kūrybos centras paskelbė piešinių konkursą –„Atšvaitėlis mano draugas“. Mūsų mokyklos mokiniai paskatinti savo mokytojos dalyvavo konkurse. Konkursas, paskelbtas visoje Lietuvoje, surinko apie 800 piešinių, tarp jų buvo ir mūsų mokyklos vaikučių piešinėliai.

 

Stanislava Volodkovič

 

Žinių dienos šventė

Šventė prasidėjo šventomis mišiomis, kurias aukojo kunigas Ježy Vitkovski. Kunigas sveikindamas mokyklos bendruomenę su naujų metų pradžia, pasakojo kokį sunkų kelią turi įveikti mažas žmogus, kol iš jo išsiugdo brandi išmintinga asmenybė.

Po šventų mišių mokyklos kieme vyko iškilmingas Žinių dienos minėjimas. Šventėje dalyvavo svečiai: Božena Šarandina, mokyklos kuratorė, kun. Ježy Vitkovski, kun. Miroslav Balcevič, seniūnas Tadeuš Aškelianec,   Juodšilių ZPL pirmininkas Edvard Černiak, Vilniaus rajono deputatas Kazimiež Wojšnis. Mokiniai džiugino savo dainomis ir šokiais.

Šių mokslo metų akcentas: naujai atidaryta priešmokyklinė vaikų nuo keturių metų grupė.

Direktorius Miečyslav Jasiulevič dėkojo visiems parėmusius materialiai ir palinkėjo sėkmingų ir kūrybingų mokslo metų.

 

 

Apsilankymas Lodzės mieste (2011)

Mūsų mokyklos mokiniai kartu su mokytojomis Janina Kovalevska ir Danuta Pavliukovič nuo gegužės 29 d. iki birželio 4d. viešėjo Lodzės mieste, Lenkijoje.

„Vizito metu gyvenome seserų Uršuliečių namų apartamentuose. Turėjome labai įdomią bei įtemptą programą, kuri buvo išties turininga, bei dalyvavome lenkų kalbos užsiėmimuose su 38 mokyklos mokiniais. Kelionės metu aplankėme pluošto muziejų, Zoologijos sodą, įspūdingą palmių muziejų. Vaikščiojome Lodzės miesto  Piotrovska gatve. Turėjome poezijos vakarą, stebėjome pasirodymą „Pelenė“ bei Lodzės teatro „Zwierciadło“ pasaką. Gavome daug dovanų ir turėjome daug staigmenų. Vizito metu įgyvendinome projektą „Jonas Paulius II“ , kuris skirtas Jono Pauliaus II mirties metinėms paminėti. Norime padėkoti seserims Uršulietėms už rūpestį ir pasišventimą, o ypač seseriai Aleksandrai  už atsidavimą, kurio dėka turėjome daug susitikimų. Esame dėkingi „Wspólnota Palska“ organizacijai Lodzėje, ypač Marijai Piotrovič ir Gražinai Golembiovskai už mūsų vizito įgyvendinimą bei maloniai ir turtingai praleistą laiką.  Tikimės, kad šis bendradarbiavimas truks nuolat bei atneš bendrus draugystės rezultatus ir praturtins mus dvasiškai“ – kelionės įspūdžiais dalijosi grupės vadovės.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adresas: Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija, Mokyklos g. Nr. 20, Juodšilių k., Juodšilių sen., LT-14102,

 Vilniaus r., Lietuva, tel.: (85) 2698127, el. paštas: ursules.vid.mok@gmail.com