JUODŠILIŲ ŠV. URŠULĖS LEDUCHOVSKOS GIMNAZIJA

Święta
Urszula Ledóchowska
1865-1939
 

Būti geram tai reiškia gyventi kitų labui... 

Šv. Uršulė Leduchovska

 

 

                             

Įvykiai

2019-2020 m. m.

Archyvas (2007-2011)

Archyvas (2011-2016)

Archyvas (2016-2018)

Archyvas (2018-2019)

 

 

Mokinių krosas

2019 m. rugsėjo 27 dieną gimnazijoje vyko lengvosios atletikos 5-12 kl. Mokinių krosas. Laimėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti atminimo medaliais.

Geriausiai pasirodė:

Kotrina Butrimaitė

Daria Kolesnikova

Monika Mucha

Sabina žvanskytė

Tomaš Stankevič

Daniel Jurcevič

Daniel Gaidulevič

Miroslav Filistovič

Nuotraukos

Kūno kultūros mokytojas I. Pechockij

 

 

 

Vilniaus rotušės istorijos mokinių akimis

Mokomės ne tik klasėse, edukacinės erdvės mūsų laukia visur. Savo krašto istorijos geriausia mokytis, ten kur vyko mokykliniuose vadovėliuose aprašomi įvykiai. Todėl norėdami geriau susipažinti su Vilniaus miesto istorija, mūsų gimnazijos 6 ir 7 klasių mokiniai su savo klasių auklėtojomis dalyvavo edukacinėje kelionėje po Vilniaus rotušę ir jos požemius. 

Ekskursijoje pasinaudojome galimybe sužinoti apie Rotušės ir jos rūsių istoriją, svarbiausius įvykius ir įdomias legendas, svarbius nutarimus, kurie buvo priimami po Rotušės skliautais, nusileidome į požemius, kuriuose veikė Vilniaus magistrato kalėjimas. Mokiniai susidomėję klausėsi apie bausmes kurios buvo skiriamos už įvairius nusižengimus, apie budelio gyvenimą; tačiau įdomiausia buvo paklaidžioti painiais siaurais požemių labirintais, pasijusti nejaukiai mažose erdvėse.

Ši kelionė po vieną seniausių Vilniaus pastatų leido naujai pažvelgti į mūsų sostinės praeitį. Tikimės, kad ši ekskursija sužadino mokinių smalsumą ir norą domėtis savo šalies istorija.

                     

Klasių auklėtojos Violeta Trifonovienė ir Ieva Kupcevič

 

 

 

Europos kalbų šventė

Kaip ir kasmet, rugsėjo dvidešimt šeštąją, gimnazijoje šventėme Europos kalbų dieną. Tikrai šventėme, nes jau nuo rugsėjo vidurio mokiniai ruošėsi paminėti šią ypatingą datą. Kalbų mokytojos pasiūlė 5-12 klasių mokiniams traukti burtus ir įdomiai bei originaliai pristatyt atitekusią šalį bei jos kalbą. Gimnazistai buvo išradingi: vieni šoko, kiti dainavo, treti pasakojo bei vaišino nacionaliniais patiekalais, vaidino, mokė tarti žodžius... Visiems buvo smagu. Mokiniai dar kartą įsitikino, kad kalbų mokėjimas ir jų puoselėjimas yra svarbu, naudinga bei įdomu.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Danguolė Zubrickienė

 

 

 

 

Projektas „Sveikos gyvensenos skatinimas ir moksleivių sveikatos raštingumo ugdymas Vilniaus rajone“

 

Mūsų gimnazija dalyvauja Vilniaus visuomenės sveikatos biuro vykdomame projekte „Sveikos gyvensenos skatinimas ir moksleivių sveikatos raštingumo ugdymas Vilniaus rajone“, finansuojamame  Europos sąjungos.

 Rugsėjo 17 d. „Legendos“ klube vyko baigiamasis 2018-2019 mokslo metų renginys. Gimnazijos IIIG–IVG klasių mokiniai pasinaudojo galimybe sudalyvauti šiame renginyje ir pasitikrinti savo žinias apie pirmosios pagalbos suteikimą bei lyčių lygybės klausimais Protų mūšyje. Mūsų komanda tik per žingsnį atsiliko nuo prizininkų, likome ketvirti. Renginiui baigiantis su dalyviais susitiko boksininkas Aleksandras Baranovas, kuris pasidalino savo mintimis apie sveiką gyvenseną, mokymosi svarbą, gyvenimo kelio pasirinkimą bei surengė trumpą bokso treniruotę mokiniams.

Projektas vyks dar tris metus, taigi ir jaunesnių klasių mokiniai galės pasinaudoti galimybe pagilinti savo žinias apie sveiką gyvenseną.

 

 

Biologijos vyresnioji mokytoja, projekto koordinatorė gimnazijoje

Violeta Trifonovienė

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adresas: Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija, Mokyklos g. Nr. 20, Juodšilių k., Juodšilių sen., LT-14102,

 Vilniaus r., Lietuva, tel.: (85) 2698127, el. paštas: ursules.vid.mok@gmail.com