JUODŠILIŲ ŠV. URŠULĖS LEDUCHOVSKOS GIMNAZIJA

Święta
Urszula Ledóchowska
1865-1939
 

Būti geram tai reiškia gyventi kitų labui... 

Šv. Uršulė Leduchovska

 

 

                             

Įvykiai

2018-2019 m. m.

Archyvas (2007-2011)

Archyvas (2011-2016)

Archyvas (2016-2018)

 

Kelionė į Kuršių neriją

Kelionė buvo ilga ir turininga.  Ankstų rytą pajudėjome iš Juodšilių. Trumpai sustojome už Kauno, papusryčiavome ir išvykome į Klaipėdos „Smiltynės perkėlą“. Nedideliu keltu, įveikę Kuršių marias, pasigrožę didžiuliais ir mažesniais laivais, atsidūrėme Smiltynėje. Čia – ir vaikų, ir suaugusių svajonė – delfinariumas, gyvuojantis jau daugiau kaip 20 metų! Pasivaikščiojome krantine, stebėjome akvariume plaukiaujančius delfinus, prisipirkome suvenyrų ir galiausiai sulaukėme nuotaikingos delfinų programos. Nustebino šių gyvūnų triukai ir išskirtiniai talentai. Susižavėjome tuo, ką moka ypatingieji gamtos vaikai – delfinai! Vėliau apžiūrėjome Smiltynės švyturį ir ne tik pasigrožėjome jūros vaizdais, mat iš Kopgalio, šiauriausio Kuršių nerijos taško, atsiveria Klaipėdos uosto vartai, bet ir braidžiojome po šiltą Baltijos jūrą. Džiaugsmo ir įspūdžių turėjome be galo be krašto. Tęsėme kelionę per žavingąją Kuršių neriją, o mus lydėjo nuostabūs išskirtinio kraštovaizdžio gamtos kampelio vaizdai. Juodkrantė, pilkųjų garnių bei kormoranų kolonija, įdomios gido istorijos pakeliui į Nidą, vasaros ir atostogų sostinę, neleido liūdėti. Toliausiai nuo Klaipėdos, smėlio ir miškų apsuptyje, įsikūrusioje Nidoje grožėjomės net 52 m virš jūros lygio iškilusia ir nuolat pustoma Parnidžio kopa, nuo čia esančios apžvalgos aikštelės atsiveria žodžiais nenusakomi vaizdai – tikras malonumas sielai. Čia ir įspūdingo dydžio saulės laikrodis, 12 metrų aukščio ir net 200 tonų svorio Na, o „desertui“ pasilikome Mirusiąsias arba dar taip vadinamas Pilkąsias kopas tarp Pervalkos ir Juodkrantės. Kuršių nerija – unikali vieta, tačiau Pilkosios kopos suteikia galimybę pamatyti unikalumą unikume – tik šiame žemės kampelyje saulė leidžiasi ir teka nuo vandens paviršiaus! Vaizdas neįtikėtinas, o jausmai netilpo krūtinėje! Vėlų vakarą, pavargę bet kupini kuo geriausių jausmų ir įspūdžių, grįžome namo.

Danguolė Zubrickienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

 

 

Vasaros stovykla „Saugūs, sveiki ir laimingi”

Penktadienį, birželio 14 d., Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje baigėsi savaitę trukusi ir kupina nepakartojamų įspūdžių ir nuotykių vaikų vasaros stovykla „Saugūs, sveiki ir laimingi”, kuri buvo finansuojama Vilniaus rajono savivaldybės lėšomis. 

Stovykloje vaikai kūrė, sportavo, stiprino sveikatą, žaidė, geriau pažino savo draugus, jautiesi saugūs ir laimingi. Stovykloje dirbusios mokytojos užtikrino vaikų saugumą, organizavo įdomias veiklas, o valgyklos darbuotojos skaniai maitino.

Stovyklos programa buvo įdomi ir įvairi, kiekviena diena vis kitokia. Stovyklos atidarymas prasidėjo nuo taisyklių, kurių buvo sąžiningai laikomasi, sukūrimo, šūkio sugalvojimo. Energetikos ir technikos muziejuje vaikai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Iliuzijos – mokslas, mistika ar apgaulė?".  Kitą stovyklos dieną aplankėme alpakų ūkį Trakų rajone. Alpakų ūkyje kiekvienas galėjo paliesti švelnią alpakų vilną ir sužinoti, kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo jos minta ir kaip tarpusavyje bendrauja. Papramogauti nuvykome į Dino parką. Paskutinę stovyklos dieną dalyvavome keramikos edukaciniame užsiėmime su NDKC Keramikos studijos vadove Margarita Čekolis. Vaikai mokėsi ne tik lipdymo meno, bet ir lavino akį, vaizduotę. Jie turėjo galimybę nulipdyti mielą, savo rankomis sukurtą, dovanėlę artimiesiems. Išvykos pabaigą vainikavo gausūs ir skanūs pietūs ant ežero kranto.

Savaitė pralėkė kaip akimirka, bet visada lieka prisiminimai... Džiaugiamės, jog vaikų vasaros poilsio stovykla „Saugūs, sveiki ir laimingi” praėjo nuostabiai. Tikimės, jog vaikai ilgai atsimins gražias stovyklos akimirkas.

Nuotraukos

Stovyklos vadovė  Danuta Žižnevskaja

 

 

 

Kelionė į Anykščius

Anykščiai dar vadinami Šventosios upės miestu. Ne viena legenda apie šį miestą ir jo apylinkes sudėta, bet ir be legendų ir pasakojimų Anykščiai – ypatinga vieta. Mūsų gimnazijos 5–12 klasių mokiniai birželio 11d. aplankė šį nuostabų kraštą. Kelionę pradėjome apžiūrėdami Puntuką – antrą pagal dydį ir labiausiai lankomą akmenį Lietuvoje. Priešistorinio laikotarpio liudininkas Puntukas dunkso 6 km į pietus nuo Anykščių, Šventosios kairiajame krante, Anykščių šilelio landšaftiniame draustinyje. Po to aplankėme medžių viršūnėmis vinguriuojantį Medžių lajų taką – vienintelį tokį ne tik Baltijos šalyse, bet ir Rytų Europoje! Medžių lajų takas nuo žemės pamažu kyla iki 21 metro aukščio ties medžių laja. Takas medžių viršūnėmis vingiuoja 300 metrų ir veda į 35 metrų aukščio bokštą, nuo kurio apžvelgėme apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėjome Šventosios upės vingiais. Keliaudami pro Anykščius, užsukome į Labirintų parką, kuriame išbandėme savo laimę bei orientavimosi įgūdžius. Čia pat radome „Apverstą namą“, vaikų žaidimo aikštelę, apžvalgos aikštelę medyje, mini zoologijos sodą ir daug kitų smagių pramogų. Pavargę, bet laimingi ir kupini įspūdžių grįžome namo.

Nuotraukos

Danguolė Zubrickienė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja

 

 

Iš tamsos į šviesą kartu su draugais!

Nors mokinių atostogos – gera proga pailsėti, tačiau mokiniai pasiilgsta draugų ir bendrų veiklų. Todėl ekskursija ir pramogos su draugais – tai, ko reikia. Velykų atostogų metu grupė mūsų gimnazijos mokinių kartu su klasių auklėtojomis išvyko į Vilnių. Apsilankėme siaubo pabėgimo kambaryje „Nightmare hotel" ir Č. Sugiharos sakurų parke. Pagrindinis išsikeltas tikslas buvo pasijusti viena komanda.

Siaubo viešbutyje galima pasijusti tarsi siaubo filmo filmavimo aikštelėje su tikrais aktoriais ir dekoracijomis. Visiems laikantis kartu reikėjo pasprukti iš šios šiurpą keliančios vietos. Tai buvo mistinis ir kraują stingdantis nuotykis, būdas pabėgti nuo kasdienybės, galimybė įveikti savo baimes ir gauti adrenalino pliūpsnį. Sėkmingai įveikti šią užduotį neišvengiamai padėjo bendradarbiavimas ir vienas kito palaikymas bet kokiose situacijose.

Po šiurpių patirčių tikra atgaiva akims ir sielai tapo apsilankymas Č. Sugiharos sakurų parke. Trumpai susipažinę su parko įkūrimo istorija ir Č. Sugiharos veikla Lietuvoje antrojo pasaulinio karo metais, grožėjomės nuostabiais sakurų žiedais, šiuo trumpalaikiu gamtos stebuklu. Smagu buvo surengti bendrą pikniką po žydinčiomis sakuromis ir pasidalinti greitai prabėgusios dienos įspūdžiais.

                 

Klasių auklėtojos: Danuta Žižnevskaja, Violeta Trifonovienė

 

 

 

Išvyka į Lietuvos Vaikų ir Jaunimo Centrą

Vilniaus rajono Juodšilių šv. U. Leduchovskos gimnazijos 1-2 klasių mokiniai balandžio 9 d. turėjo galimybę nuvykti i Lietuvos Vaikų ir Jaunimo Centrą. Mokiniai stebėjo šokio spektaklį „Ką sau sakome nubudę ryte?“. Tai pasakojimas apie trijų skirtingų mergaičių draugystę, kiekvieną iš jų išmokusią svarbių gyvenimo pamokų. 

Spektaklis skatino mąstyti apie žmonių jausmus ir emocijas, tarpusavio skirtumus ir žodžius, kuriuos sakome sau kiekvieną rytą. Per judesį istoriją papasakojo daugiau nei šimtas LVJC šiuolaikinio šokio kolektyvo „Gama“ šokėjų. Pasirodymas buvo linksmas ir spalvotas. Šokio spektaklis paliko didelį įspūdį. Mokytis netradicinėje erdvėje smagiau!

Logopedė, spec. pedagogė Danuta Stefanovič

 

 

 

Dirbsiu saugiai!

Darbas žmogų puošia, o saugus darbas padeda tausoti sveikatą ir aplinką.

Balandžio 12 d. mūsų gimnazijoje apsilankė valstybinės darbo inspekcijos darbuotojos, kurios 5-7 klasių mokiniams vedė pamoką „Dirbsiu saugiai“. Jos metu mokiniai susipažino su saugaus darbo reikalavimais įvairiose darbovietėse, pavojingomis situacijomis kurios gali ištikti kasdieniame gyvenime: namuose, sode, kieme. Pasirodo, net tvarkant savo aplinką, visada reikia būti atsargiems ir atidiems, kad išvengtume nemalonių netikėtumų.

Mokiniai stebėdami kompiuterinį pristatymą, atliko įvairias užduotis: ieškojo riziką keliančių situacijų bei galimų grėsmių, kurios gali įvykti, nesilaikant saugaus darbo įgūdžių. Taip pat vaikai bandė įvardinti priemones ir būdus, padėsiančius išvengti nelaimės, parinkti aprangą darbuotojams tų profesijų, kuriose reikia ypatingos saugos.

Didžiausia atrakcija buvo galimybė prisimatuoti darbo saugos priemones: apsauginius akinius, dujokaukę, ausines, apsaugines pirštine. Daugiausia susidomėjimo sulaukė žmonių, dirbančių  dideliame aukštyje, apranga.

Pamokos metu prisimintos bei naujai įgytos žinios tikrai bus naudingos mokiniams. Jomis galės pasinaudoti ir patys, ir jas paskleisti savo šeimose bei draugams. O galbūt ir sudrausmins bei laiku įspės nesaugiai besielgiantį  jaunesnį vaiką.

               

Žmogaus saugos mokytoja Violeta Trifonovienė

 

 

 

57-osios Lietuvos  mokinių chemijos olimpiados II etapas

2019 metų sausio 11 dieną Vilniaus r. Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje įvyko Lietuvos  mokinių 57-osios chemijos  olimpiados II etapas. Olimpiadoje dalyvavo Vilniaus rajono mokyklų ir gimnazijų 9-12 (IG-IVG) klasių mokiniai iš bei juos parengę mokytojai. Visus susirinkusius olimpiados svečius, dalyvius bei jų mokytojus pasveikino gimnazijos direktorius Mečislav Jasiulevič bei Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėja Sofija Ryžova, kurie linkėjo mokiniams susikaupti, atskleisti savo chemijos žinias bei gebėjimus, gerų rezultatų ir sėkmės.   Gimnazijos mokiniai susirinkusiems parodė trumpą koncertinę programą, paminėdami tragiškus 1991 metų sausio 13 dienos įvykius bei apdainavo mūsų žaliosios planetos grožį.

Olimpiados užduotims atlikti buvo skirtos 4 valandos. Kol mokiniai sprendė jiems skirtas   užduotis, juos lydėję mokytojai susipažino su gimnazijos globėjos šv. Uršulės Leduchovskos gyvenimo ir veiklos akimirkomis bei  mūsų gimnazijos istorija. Vėliau chemijos mokytojai dalyvavo seminare-diskusijoje, kurios metu Pagirių gimnazijos chemijos mokytoja ekspertė Irena Babinska plačiau pakomentavo Cheminių medžiagų naudojimo bendrojo ugdymo mokyklose reikalavimų nuostatas. Taip pat mokytojos Irena Babinska ir Violeta Trifonovienė kalbėjo dėl chemijos praktikos tiriamųjų darbų aplanko rengimo bei pateikė praktinių darbų aprašymų pavyzdžių.

Dalykų olimpiados – tai puiki proga mokytojams pabendrauti neformalioje aplinkoje, pasidalinti savo gerąja patirtimi, lūkesčiais, pasidžiaugti pasiekimais, o olimpiados dalyviams – pasitikrinti savo chemijos žinias.

           

 Biologijos ir chemijos vyresnioji mokytoja Violeta Trifonovienė

 

 

 

Atmintis gyva, nes liudija

Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijoje paminėta visuotine pilietine akcija „Atmintis gyva, nes liudija“. 8 val. buvo uždegtos žvakutės. Akcijos simbolis – žvakė, kuri simbolizuoja gyvybę, šviesą, teisingumą, atmintį ir vienybę. Pirmosios pamokos metu klasių auklėtojai kartu su mokiniais prisiminė ir pagerbė sausio 13-osios aukų atminimą, žiūrėjo dokumentinį filmą apie to  meto įvykius, kalbėjo apie šios datos svarbą. Buvo paruoštas stendinis pranešimas skirtas Laisvės gynėjų dienai. 

                                 

 

  Istorijos mokytoja Brygida Šaranda

 

 

Projektas „Pažink valstybę“.

Vilniaus rajono Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos IC klasės mokiniai, bendradarbiaujant su Ugdymo plėtotės centru bei Valstybės pažinimo centru įgyvendino projektą „Pažink valstybę“. Vienas projekto įgyvendinimo tikslų – pilietinės atsakomybės ugdymas, sprendžiant aktualias problemas. Mūsų pasirinkta tema- Teisėsauga. Nusprendėme panagrinėti aktualią problemą : „Smurtas, žalingi įpročiai ir eismo saugumas mūsų aplinkoje“ bei daugiau sužinoti apie policijos pareigūnų darbo ypatumus.  Projekto dalyviai, kartu su istorijos mokytoja  Brygida Šaranda,  aplankė  Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatą, policijos muziejų, susitiko su Vidaus reikalų ministerijos policijos departamento atstovais ir dalyvavo pilietinėje akcijoje „Būk matomas“. Sausio mėnesio pabaigoje planuojama  tarpmokyklinė konferencija Bareikiškėse, V.Sirokomlės muziejuje (susitiks Vilniaus r. Rukainių ir Vilniaus r. šv. Uršulės Leduchovskos mokiniai). Projektas „Pažink valstybę“ mokiniams labai patiko, jie aktyviai dalyvavo visose veiklose. Vykdydami suplanuotas veiklas nesusidūrėme su kliūtimis, policijos komisariato atstovai  mielai ir geranoriškai bendradarbiavo. 

Nuotraukos

Istorijos mokytoja Brygida Šaranda

 

 

 

Respublikinis piešinių konkursas Europos kalbų dienai paminėti

Rugsėjo 26 dieną visoje Europoje yra minima Europos kalbų diena, kuria siekiama atkreipti dėmesį į žemyno kalbų įvairovę. Šiemet Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos 7 klasės mokiniai nutarė sudalyvauti piešinių konkurse, skirtame šiai dienai paminėti, kurį organizuoja – VšĮ „Valstybės institucijų kalbų centras“ bei  Lietuvos vaikų ir jaunimo centras.

Rugsėjo 26 dieną, minint Europos kalbų dieną, LR Seimo Europos informacijos biure vyko šiai dienai paminėti skirtos vaikų piešinių parodos atidarymas bei piešinių konkurso laureatų apdovanojimai. Jaunuosius menininkus sveikino ir renginio globėjas LR Seimo pirmininkas V. Pranckietis. Iš visų konkurse dalyvavusių darbų atrinkta 50 geriausių, kurie eksponuojami LR Seimo Europos informacijos biure. Mūsų gimnazijos 7 klasės mokinė Kamilia Julija Koženevska  Respublikinėje piešinių parodoje Europos kalbų dienai paminėti tapo laureate. Po apdovanojimo apžiūrėjome gražiausius parodos piešinius ir supratome, kad puoselėdami meninius gabumus, geriau pažinome Europos tautų kultūrą, suvokėme, kaip svarbu mokytis įvairių kalbų. Taip pat turėjome galimybę sudalyvauti ekskursijoje po LR Seimo rūmus, kuri mokiniams paliko neišdildomą įspūdį.

 Dar kartą nuoširdžiai sveikiname Kamilią, linkime ir toliau siekti savo tikslo bei  tobulėti meninėje veikloje.

Nuotraukos

Lietuvių kalbos ir literatūros vyresn mokytoja Violeta Milevska-Burak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adresas: Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskos gimnazija, Mokyklos g. Nr. 20, Juodšilių k., Juodšilių sen., LT-14102,

 Vilniaus r., Lietuva, tel.: (85) 2698127, el. paštas: ursules.vid.mok@gmail.com